Luchtverkeer weer op gang na staking verkeersgeleiders

bewaar artikel
Door: redactie
25/09/09 - 21u35

Iets na 20 uur zijn vanavond de eerste vliegtuigen vertrokken en aangekomen op Brussels Airport. In totaal zijn zes op de ongeveer tweehonderd vluchten afgelast. Verwacht wordt dat het luchtverkeer tot 23 uur zal verstoord zijn. Dat zegt Jan Van der Cruysse, woordvoerder van Brussels Airport.

Vrij snel nadat de staking was opgeheven, kozen de eerste vliegtuigen het luchtruim. Het zal echter nog een hele tijd duren voor alle vluchten de luchthaven van Zaventem verlaten hebben.

De luchtverkeersleiders van Belgocontrol legden om 18 uur het werk neer uit protest tegen hun slechte werkomstandigheden. Een kleine honderd vliegtuigen, goed voor 10.000 passagiers, stonden aan de grond en een even groot aantal kon niet landen op Zaventem.
 
Vluchten afgeleid
De meeste luchtvaartmaatschappijen anticipeerden op de aangekondigde staking door de vluchten te verlaten of te annuleren. Sommige vluchten naar Zaventem werden omgeleid naar buitenlandse luchthavens zoals Eindhoven, Amsterdam en Lille, aldus Van der Cruysse.

Vakbondsman Rudy Tourlamain (VSOA) verwacht niet dat de luchtverkeersleiders dit weekend nog spontane acties zullen voeren, maar sluit voor volgende week niets uit. "Wij wachten nu op voorstellen van de directie. Als die er niet komen zal een sociaal bemiddelaar worden ingeschakeld", aldus Tourlamain.

Personeelstekort
"Het personeel moet langer werken. Door het personeelstekort kunnen de overuren niet opgenomen worden. Ondanks het feit dat dit volgens het arbeidsreglement niet kan, moeten de werknemers vaak langer dan twaalf dagen onafgebroken werken. De problemen worden nog verergerd door het grote aantal zieken op dit ogenblik", luidt het.
 
Geen communicatie
Belgocontrol wordt volgens Tourlamain bovendien geconfronteerd met een grote malaise. "Er is geen communicatie tussen managers en evenmin tussen het management en de gewone werknemers. Dat leidt niet alleen tot problemen bij de luchtverkeersleiders, maar ook bij de technische en administratieve diensten", aldus de vakbondsman. (belga/eb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!