Met bloemen en knuffelberen op de plaats van het bloedbad, worden de slachtoffers herdacht
© reuters.
Een vrouw die op 20 juli bij de schietpartij in de bioscoopzaal in Aurora (Denver) gewond raakte, heeft een miskraam gekregen. Dat staat in de krant Denver Post. De verdachte schutter verschijnt vandaag opnieuw voor de rechtbank.
De verdachte schutter, de 24-jarige James Holmes, had de zwangere vrouw onder meer getroffen in haar buik toen hij in de bioscoop in Aurora twaalf mensen doodschoot en meer dan vijftig mensen verwondde. Dat is wellicht fataal geweest voor de baby. Ook de zesjarige dochter van de vrouw liet het leven bij de moordpartij.
Holmes wordt om 17.30 uur Belgische tijd voorgeleid voor de rechter. Hij hoort dan de aanklacht van het Openbaar Ministerie tegen hem. Die bestaat mogelijk uit tientallen punten, één voor elke van de twaalf doden en 58 gewonden. Ook wordt hij naar verwachting aangeklaagd voor de explosieven in zijn woning, die agenten of omwonenden hadden kunnen doden of verwonden.
Moe en afwezig
Deze keer zijn geen televisiecamera's toegestaan bij de zitting. Bij de vorige keer kwam de student met zijn oranje geverfde haar moe en afwezig over. Miljoenen Amerikanen keken ernaar. Zijn motieven voor blijven onduidelijk.
De verdediging kan tijdens de zitting een verzoek indienen om Holmes psychologisch te onderzoeken om te bepalen of hij terecht kan staan. Volgens berichten in Amerikaanse media was de amokmaker onder psychiatrische behandeling. Voor welke aandoening werd er niet bij vermeld.


