Ga terug naar HLN
Nina
-
  • Aanmelden
  • Mijn bewaarde artikels
  • Welkom
  • Afmelden
  • Mijn bewaarde artikels

  • Lezersservice
  • Digikrant
  • Abonnement
hln
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Sport
  • Showbizz
  • meer hln
    • You
    • Geld
    • Planet
    • Bizar
    • Muziek
    • iHLN
    • Wetenschap
    • Auto
    • Reizen
    • video
    • foto
  • You
  • Koffie

Koffie tijdens zwangerschap maakt kinderen niet hyperactief

bewaar artikel
  • artikel
  • reacties
Door: Elke De Pourcq
19/07/12 - 12u21  Bron: Daily Mail
© Thinkstock.

Zwangerschap Een Nederlandse studie bij 3.439 vijf- en zesjarigen heeft geen bewijs gevonden voor de stelling dat de gedragsproblemen van de kinderen te wijten zijn aan de cafeïneconsumptie van de mama tijdens de zwangerschap. "Er waren niet meer problemen bij kinderen van moeders die dagelijks drie koppen dronken, in vergelijking met moeders die geen koffie dronken", zegt Eva Loomans van de universiteit van Tilburg.

Ongeveer vijf procent van de kinderen had een vorm van gedragsstoornis, zoals hyperactiviteit of concentratieproblemen. De kans daarop was niet groter naarmate de moeders meer koffie hadden gedronken.

Impact & veiligheid
"Deze studie heeft enkel het verband nagekeken tussen gedragsproblemen en cafeïneconsumptie. Dat wil niet zeggen dat cafeïne geen impact heeft, om dat te weten is nog meer onderzoek bij kinderen nodig", legt de onderzoekster uit.

Het wil ook niet zeggen dat koffie veilig is. De consumptie van cafeïne wordt voor zwangere vrouwen beperkt, al verschillen de maatregelen van land tot land. In Groot-Brittannië wordt niet meer dan 2 koppen per dag aangeraden, in ons land gaan de richtlijnen tot 4 kopjes per dag.

Koffie tijdens de zwangerschap geeft kans op een laag geboortegewicht, wat een probleem is omdat het gelinkt is aan allerlei ziektes. Ook vergroot koffie de kans op een miskraam.

    Lees ook

  • IVF? Minder koffie en vlees, eet meer avocado
  • Afkicken van koffie in 12 stappen
  • 10 redenen om dat kopje koffie te laten staan
  • Cafeïne in borstvoeding houdt baby's niet wakker
  • "Twee kopjes thee per dag verhogen kans op zwangerschap"
  • Meeneemkoffie is vergif voor ongeboren baby


Qua impact op de ontwikkeling van het kind is er voorlopig weinig bewijs. Testen bij dieren tonen aan dat cafeïne een impact heeft op de hersenontwikkeling van de foetus, wat op latere leeftijd voor gedragsveranderingen zou zorgen. Het is niet aangetoond dat dit bij mensen ook het geval is.

Richtlijnen
Voor zwangere vrouwen blijft gelden: drink met mate koffie en andere cafeïnehoudende dranken, zoals cola, zwarte en groene thee, energiedrankjes. Omdat ook chocolade, dafalgan en kruidenthee cafeïne bevat, neem je algauw meer op dan je denkt.

Op wikipedia vind je een tabel met het gemiddelde cafeïneniveau per drankje, voedingsstof of medicatie.

Wat vind jij van dit nieuws?

  • fascinerend
  • grappig
  • hartverwarmend
  • frustrerend
  • beangstigend
  • deprimerend
  • Reageer
  • bewaar artikel
  • Mail
  • Print
Rapporteer een fout in het artikel aan onze redactie

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!
  • algemene voorwaarden en gedragscode
Aan het laden...

Meer over
  • Koffie
  • Zwanger
  • ADHD
  • Zwangerschap: Do's & Don'ts
  • Ziektes en aandoeningen
  • Voeding
  • Family

gerelateerd nieuws

  • IVF? Minder koffie en vlees, eet meer avocado

  • Afkicken van koffie in 12 stappen

  • 10 redenen om dat kopje koffie te laten staan

Meer over
  • Koffie
  • Zwanger
  • ADHD
  • Zwangerschap: Do's & Don'ts
  • Ziektes en aandoeningen
  • Voeding
  • Family
Abonnement Goed Gevoel + gratis wellness voor twee + fles cava

HLN SOCIAL

  • Vrienden bekeken
  • Meest populair

    HLN.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • HLN.be op Facebook
  • HLN Nieuwsbrief
  • Surf naar m.hln.be
  • Smartphone

     

  • HLN als homepagina
  • HLN in je favorieten
  • Raadpleeg het archief
  • De laatste 48 uur
  • Toevoegen aan Google

     

  • contacteer HLN.be
  • adverteren op HLN.be
  • vacatures
  • partnersites
  • hoe ons bereiken?

    De krant

  • contacteer de krant
  • abonneer je
  • de krant tijdens mijn vakantie
  • info ivm abonnementen
  • iPad

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Jouw Wereld: horoscoop, afslankservice, dating

acap enabled
  • Mediargus
  • reprocopy
  • Disclaimer CIM Internet