Seks hoeft niet altijd lang te duren. Volgens Amerikaanse therapeuten zijn drie tot zeven minuten al zeer bevredigend.
Problemen
Algemeen wordt gefluisterd dat seks lang moet duren. Langer dan een half uur stoeien, lijkt bij de publieke opinie de ideale norm. Niets is minder waar. Volgens professionals van de 'Society for Sex Therapy and Research' leidt dit vooroordeel alleen maar tot teleurstellingen en seksuele problemen.
Richtlijn
Psychologen, relatietherapeuten en sociale werkers die duizenden patiënten met seksuele problemen hebben gezien, vulden een vragenlijst in. Hieruit kwam een nieuwe richtlijn voor penetratie naar voren: drie tot zeven minuten zijn ideaal. Eén tot twee minuten is te kort, meer dan tien minuten is te lang.
Voor-en naspel
Door een realistischere tijdsduur hopen de therapeuten dat mensen anders tegen hun seksleven aankijken en het aantal problemen dalen. Penetratie hoeft niet langer te duren en tijdens het voor- en naspel mag gerust wat langer gestoeid worden. (lvl)
- Veel vrouwen tevreden met vluggertje



