Deelnemer doet beklag over zoektocht naar Clouseau-talent

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
5/10/11 - 12u42

Een nieuwe talentenjacht, een nieuwe klaagzang. In 'Humo' doet deelnemer Peter Schoenaerts zijn beklag over 'Domino', de zoektocht op vtm naar een hoofdrolspeler voor de Clouseau-musical. Vanwege zijn theaterervaring kreeg hij zélf de vraag om mee te doen aan de audities. "Zo'n programma ligt me niet, maar de rol interesseerde me wel. Daarom waagde ik dus mijn kans. Hoewel ik de reputatie van dit soort shows maar al te goed ken, was ik toch nog verrast door de behandeling van de deelnemers."

"Na een slechte auditie volgt er zware kritiek van de jury en dan mag je zonder bedankje naar huis", begint Schoenaerts. "Ik zag zelfs musicalacteurs met tranen in de ogen buitenstappen. Voor mensen zonder enige ervaring kan zoiets traumatisch zijn."

"Op de vtm-site staat een filmpje van een kandidaat die door de jury werd uitgelachen. Iedereen stak -onbezoldigd- tijd in dit programma, dan mag er toch een beetje respect tegenover staan. Geef feedback in plaats van hen uit te lachen."

Schoenaerts schopte het uiteindelijk tot de laatste twintig. Net niet bij de twaalf finalisten die op stage vertrokken dus. "Pas rond 20 uur 's avonds waren de gelukkigen bekend. Ze kregen een contract mee, dat de volgende ochtend al ondertekend moest zijn. Anders mochten ze niet mee. Maar hoe kan je op zo'n korte tijd zo'n bundel behoorlijk doornemen? Ik ben zelfs opgelucht dat ik niet bij de finalisten ben, anders had ik wellicht niet eens kritiek mogen geven." (svm)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!