RTL schrapt 'Miss België' wegens tegenvallende kijkcijfers

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
12/10/11 - 15u23
© photo news.

Na Vtm zendt ook RTL-TVI de Miss België-verkiezing niet langer uit. Vooral de tegenvallende kijkcijfers liggen aan de basis van deze beslissing.

Darline Devos. © photo news.
© photo news.

"Sinds 1991 zond RTL als partner van het Miss België-comité elk jaar de verkiezing uit. Vermits er in Vlaanderen nog geen zender bekend is die de wedstrijd zal uitzenden en zo'n organisatie toch de nodige tijd in beslag neemt, laten we dit jaar de kelk aan ons voorbijgaan", aldus een woordvoerder.

RTL benadrukt wel dat ze de verkiezing wil blijven steunen. "We blijven openstaan voor een nieuwe samenwerking en willen gerust ook reclame blijven maken", klinkt het. En natuurlijk blijft ook de deur openstaan voor knappe Waalse kandidates à la Sandrine Corman, die sinds 1998 niet meer van het scherm te slaan was.

"Diep nadenken over concept"

De échte doorn in het oog van RTL is echter zonder meer de matige belangstelling. De Waalse kijker ligt niet meer wakker van het kroontje en de kijkcijfers zijn -net als in Vlaanderen overigens- al verscheidene jaren in vrije val. De zender geeft de organisatie dan ook een veeg uit de pan. "Hoe constructief onze samenwerking ook geweest is, er moet eens diep nagedacht worden over het concept. De uitzending moet aangepast worden aan de eisen van de Belgische tv-kijker in 2012", klinkt het. Het Miss België-comité, onder leiding van Darline Devos, heeft vooralsnog niet gereageerd. (svm)

© photo news.

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!