Broers Borlée vlot naar finale 400m, BR voor Jonathan

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
28/07/10 - 19u17

UPDATE Twee op drie voor de Belgen na de halve finales van de 400 meter op het EK atletiek in Barcelona. Jonathan Borlée won de eerste reeks in 44.71, een nieuw Belgisch record. Hij deed daarmee zes honderdste beter dan het vorige record dat ook op zijn naam stond. Broer Kevin won makkelijk de derde halve finale in 45.32, Arnaud Destatte finishte als zevende in de tweede halve finale en is uitgeschakeld.

Kevin won vlot de derde reeks.
Destatte kon zich niet plaatsen voor de finale.

Jonathan Borlée mocht als eerste van de drie Belgen de piste op. Hij kwam als derde in de laatste rechte lijn, en snelde met een knappe eindsprint de Brit Martyn Rooney en de Fransman Leslie Djhone voorbij om te finishen in 44.71. Djhone werd tweede op zestien honderdste (44.87) en plaatste zich zo ook rechtstreeks voor de finale.
         
In de tweede reeks mocht Arnaud Destatte aan de bak. De 22-jarige Brusselaar kwam als zevende over de meet in 46.38 en bleef daarmee tien honderdste boven zijn persoonlijke besttijd. Zijn reeks werd gewonnen door de Ier David Gillick in 44.79. De Brit Michael Bingham werd tweede in 44.88.
         
Kevin Borlée liep in de laatste halve finale bijna de hele wedstrijd aan de leiding. Hij had een geruststellende voorsprong na de laatste bocht en kon zijn krachten nog wat sparen in de laatste meters. Met 45.32 bleef hij 44 honderdsten boven zijn persoonlijk record. De Rus Vladimir Krasnov werd tweede in 45.64.

De Brit Martyn Rooney (45.00) en de Pool Kacper Kozlowski (45.24) mogen als snelste verliezende tijden ook naar de finale, die vrijdag (21u25) op het programma staat. (belga/adv)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!