De Ier Jason Smyth, die 90% van zijn zicht verloor, was in Barcelona de eerste paralympische atleet die meedeed aan een Europees Kampioenschap atletiek. Hij liep mee in de 100 meter sprint.
De 23-jarige Ier zal zelfs meelopen in de halve finales, dankzij zijn vierde plaats in zijn reeks met een tijd van 10.43 seconden. "Een groot deel van de weg die je moet afleggen om je doelen te bereiken, is gewoon geloven dat het kan," verklaarde Smyth onlangs, die gehinderd wordt door een sterk verkleind gezichtsveld. "Ik kan ongeveer 10% zien van wat een normale persoon ziet," zei de sprinter op de website van de Europese atletiekfederatie (EAA).© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Sport nieuws: Nederlands voetbal, Buitenlands voetbal, Champions League en Europa League, wielrennen, tennis, formule 1, schaatsen, meer sport