Spyker heeft meer financiering voor Saab-deal

Sportwagenfabrikant Spyker heeft meer financiering geregeld voor de overname van de Zweedse autofabrikant Saab. Topman Victor Muller heeft zijn oude werkgever Heerema bereid gevonden een lening van 25 miljoen dollar (ruim 18 miljoen euro) te verstrekken. Het offshorebedrijf kan de lening omzetten in aandelen, zegt Spyker.
 
Met de lening heeft Spyker naar eigen zeggen de noodzakelijke financiering voor de overname rond. Eind vorige maand is al 25 miljoen dollar overgemaakt naar het Amerikaanse autoconcern General Motors, dat wilde stoppen met zijn dochterbedrijf Saab. Half juli moet Spyker nog eens 24 miljoen dollar betalen.
 
Topman Muller, in Zweden uitgegroeid tot held omdat hij Saab redde, werkte tussen 1984 en 1991 voor Heerema. De topman van het offshorebedrijf, Pieter Heerema, laat in de verklaring van Spyker weten een goed rendement op de investering te verwachten als het management van Spyker erin slaagt om zijn ondernemingsplan uit te voeren. (anp/sam)
08/02/10 20u58
printIcon Printversie       mailIcon Mail een vriend(in)     

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 

BELEGGINGSFONDSEN

Beleggingsfonds


Beurs


© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.


Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl.


acap enabled
Mediargus
Metriweb