Elektrische wagen haalt voor het eerst 5 sterren in crashtest

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
25/05/11 - 10u34
© afp.

Voor het eerst heeft een elektrische wagen vijf sterren gehaald in de crashtest van mobiliteitsorganisatie Touring en consumentenorganisatie Test-Aankoop. Dat blijkt uit de resultaten die bekendgemaakt werden. Volgend jaar worden de criteria voor de bescherming van de zwakke weggebruikers wel strenger. Er is volgens de organisaties bijgevolg nog veel werk aan de winkel.

De geteste elektrische wagen, een Nissan Leaf, scoort volgens de resultaten vooral goed, omdat de batterij onder de achterzetel geplaatst is. Op die manier vormt de batterij geen gevaar voor de inzittenden in geval van een crash. De kans dat de batterij geraakt wordt en er elektrisch gevaar bestaat, is daardoor zo goed als nihil, zeggen Touring en Test-Aankoop.

"Even veilig"
"De score van 5 sterren toont aan dat een elektrische auto even veilig is als een traditioneel aangedreven voertuig. De Nissan scoort zelfs beter op het vlak van de bescherming van externe zwakke weggebruikers dan de meeste andere modellen."

De modellen werden ook getest op veiligheidssystemen. Zo beschikt de Volvo V60 over een actief remsysteem om kop-staartaanrijdingen te vermijden, en een waarschuwingssysteem voor snelheidslimieten. De Citroën DS4 en de Peugeot 508 hebben een noodoproepsysteem aan boord, dat automatisch geactiveerd wordt bij een crash.

Verdere investeringen
Ondanks de positieve resultaten van de crashtests blijven Test-Aankoop en Touring aandringen op verdere investeringen in de bescherming van externe zwakke weggebruikers. De criteria daarvoor zullen worden verscherpt, zodat het moeilijker wordt om 5 sterren te halen als dat aspect niet in orde is. (belga/adha)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!