Regisseur Jacques Audiard.
De langspeelfilm 'Un prophète' van Jacques Audiard is de topfavoriet voor de Césars, de nationale filmprijzen van Frankrijk. De film is genomineerd in dertien categorieën, waaronder die van 'beste film' en 'beste regisseur'.
Gouden Palm
'Un prophète', ook kandidaat voor de Oscars in Hollywood, ging in Cannes al aan de haal met de Gouden Palm. Maar liefst 1,2 miljoen nieuwsgierigen zagen de film in de bioscoopzalen.
Voor de César van beste film moet 'Un prophète' opboksen tegen 'A l'origine' van Xavier Giannoli, 'Welcome' van Philippe Lioret, 'Le concert' van Radu Mihaileanu, 'Les herbes folles' van Alain Resnais, 'La journée de la jupe' van Jean-Paul Lilienfeld en 'Rapt' van Lucas Belvaux. Audiard komt in de categorie 'beste regisseur' uit tegen Lucas Belvaux, Xavier Giannoli, Philippe Lioret en Radu Mihaileanu.
Harrison Ford
Voor het beeldje van beste actrice zijn naast de bekende internationale namen Kristin Scott Thomas en Audrey Tautou ook Isabelle Adjani, Dominique Blanc en Sandrine Kiberlain in de running. Vorig jaar kwam Yolande Moreau ('Séraphine') als winnares uit de bus.
Aan mannelijke zijde zijn Tahar Rahim, Vincent Lindon, Yvan Attal en François Cluzet genomineerd.
Marion Cotillard, die in Hollywood doorbrak nadat ze in 2008 een Oscar had gewonnen voor haar rol in 'La Môme', treedt op als juryvoorzitster. De Amerikaanse acteur Harrison Ford (67) zal onderscheiden worden voor zijn hele carrière. De Franse filmprijzen worden op 27 februari uitgereikt. (belga/svm)


