80.000 muziekfans op derde warme festivaldag in Werchter
Zowat 80.000 muziekfans zijn vandaag voor de derde dag op rij afgezakt naar de weide van Werchter. De weergoden blijven de festivalgangers bijzonder goed gezind. De derde festivaldag verliep volgens burgemeester van Rotselaar Dirk Claes tot nu toe zonder incidenten.
Jasper Erkens jongste ooitHet Vlaamse Triggerfinger beet om 12.15 uur de spits af op het hoofdpodium. Daarna maakte Social Distortion zijn opwachting, terwijl Jasper Erkens, de jongste act ooit op Rock Werchter, als eerste speelde in de Marquee. Regina Spector nam daar rond 15 uur de fakkel over. Op het hoofdpodium werd ondertussen plaats geruimd voor de Spaanse gitaren van Rodrigo y Gabriela, gevolgd door Limp Bizkit en Franz Ferdinand. In de Marquee was het rond 16.30 uur de beurt aan de Yeah Yeah Yeahs en Mogwai.
Meer diefstallenHet festival verloopt vooralsnog incidentloos, dixit Dirk Claes. Volgens de burgemeester zijn er dit jaar wel meer diefstallen op zowel de weide als de camping. De organisatie moest ook een bijkomende fietsparking installeren in het centrum van Werchter omdat heel wat mensen met de fiets naar het festival komen. Minister van Binnenlandse Zaken Guido De Padt bracht vandaag een bezoek aan de weide om er poolshoogte te nemen van de werkzaamheden van de politie.
2 Many DJsLater vanavond treden op het hoofdpodium nog Nick Cave and the Bad Seeds en Kings Of Leon op. Het podium van de Marquee wordt gereserveerd voor Katy Perry en Grace Jones. 2 Many DJs en Boys Noize sluiten de derde festivaldag af. (belga/jv)