Volgens zijn lijfarts Conrad Murray, die eergisteren schuldig werd bevonden aan onvrijwillige doodslag, smeekte Michael Jackson om "nog een beetje melk" ("more milk, please") vlak voor hij stierf. Murray verklaarde dat Jackson smeekte om het verdovingsmiddel Propofol, dat hij de bijnaam 'melk' gaf omdat het een witte substantie is. Jackson overleed aan een overdosis van het middel.
© Unknown.
Een en ander wordt onthuld in de documentaire 'Michael Jackson and the Doctor: A Fatal Friendship', waarvoor de opnames vijf maanden na de dood van de zanger begonnen. "Hij smeekte 'alstublieft, alstublieft, geef me nog wat melk' omdat hij wist dat alleen dat nog hielp om hem in slaap te krijgen", verklaart Murray in het interview.
"Als in 'Thriller'"
De documentaire, die aanstaande vrijdag op NBC wordt uitgezonden, beschrijft Murray ook hoe Jackson eruitzag toen hij stierf.
"Heb je ooit het beeld uit 'Thriller' gezien, waar hij make up draagt? Zo hysterisch zag hij er uit", verklaart hij in een interview.
'Frankenstein-geneeskunde'
Michaels broer Tito beschuldigt Murray er inmiddels van 'Frankenstein-geneeskunde' te hebben toegepast op zijn broer en oordeelt dat de gevangenisstraf langer zou moeten zijn dan de maximumstraf die Murray riskeert. "Die man zou de rest van zijn leven in de cel moeten blijven", aldus Tito.
"Het is niet eerlijk als dokter Murray slechts vier jaar krijgt voor wat hij deed. Hij werd verondersteld Michael naar een betere gezondheidstoestand te loodsen. Maar dokter Murray hield zich niet aan de wet. Dokters worden verondersteld levens te redden, ze niet te beëindigen. Het vonnis bracht me geen soelaas, ik mis mijn broer elke minuut van elke dag. Ik voelde geen opluchting toen ik het vonnis hoorde, ik heb altijd geweten dat dokter Murray schuldig was".
"Andere moordenaars"
Michaels moeder, Katherine (81), noemt het vonnis 'bitterzoet", terwijl LaToya zweert dat ze "de anderen moordenaars" voor de rechter zal brengen.
Murray zit momenteel in een cel in de ziekenboeg van de gevangenis van Los Angeles, hij wordt er naar verluidt permanent in de gaten gehouden uit vrees dat hij zelfmoord zou plegen. Hij mag niet in contact komen met medegevangenen, om te verhinderen dat die de dokter zouden aanvallen.
Op 29 november wordt bepaald hoe lang hij moet zitten, maar verwacht wordt dat hij in beroep zal gaan zodat hij op borgtocht vrij zou kunnen komen tot de uitspraak van het beroepsproces. (bang/lb)
- Murray onthult intieme geheimen Michael Jackson in documentaire
- Gevangenisdirectie vreest dat Murray zelfmoord pleegt
- Jury acht Murray schuldig aan dood Michael Jackson
- Specialist: "Michael Jackson nam wellicht zelf overdosis"
Lees ook
© Unknown.


