Terreurcellen planden aanslagen tijdens Spelen

bewaar artikel
Door: redactie
10/04/08 - 12u44
En de vlam, die marcheert intussen vlijtig verder. UPDATE

China heeft volgens officiële bronnen twee zogenaamde terreurcellen uitgeschakeld die aanslagen op de Olympische Spelen en ontvoeringen van deelnemers hadden gepland. Volgens het ministerie van Politie wilden de groepen uit de moslimregio Xinjang buitenlandse atleten, toeristen en journalisten ontvoeren.

9,5 kg springstof
Bovendien hadden ze zelfmoordaanslagen met explosieven gepland. In totaal werden acht springladingen, 9,5 kilogram springstof en twee tijdmechanismen ontdekt. Vijfenveertig mensen werden gearresteerd.

Zelfmoordterroristen
De cellen probeerden zelfmoordterroristen te rekruteren. Ze hadden naar verluidt al aanslagen in de regio Xinjiang voorbereid. Eén terreurgroep werd eind maart, begin april ontdekt. Een andere groep zou al in januari opgerold zijn. Ze worden verdacht van banden met de Oost-Turkestaanse Islamitische Beweging (ETIM), een organisatie die ook door de Verenigde Staten als terroristisch wordt ingeschat. (dpa/afp/svm)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!