© belga.
Openwaterzwemmer Brian Ryckeman is nog steeds niet goed van zijn tegenvallende prestatie op de Olympische Spelen van Londen. Op de 10 kilometer tikte de Oostendenaar als zestiende aan terwijl top vijf het doel was. "Ik weet nog steeds niet waar het fout liep", vertelt Ryckeman op zijn blog.
© belga.
17.000 kilometer zwemmen als training op de Olympische Spelen en dan als zestiende aankomen, geen wonder dat Ryckeman nog steeds moet bekomen van zijn wedstrijd. "Wat voor sommigen het hoogtepunt van hun carrière is geworden, is voor mij een toernooi om snel te vergeten. Ik had er veel van verwacht en totaal geen rekening gehouden met een scenario waar het fout zou lopen, daarom komt het extra hard aan", schrijft de zwemmer op zijn blog. "Voor een Ryckeman in topvorm lag een top vijf zeker binnen de mogelijkheden."
Week piekeren
Het zit blijkbaar nog diep bij Ryckeman dat hij niet naar wens heeft gepresteerd. Wat er fout liep blijft een raadsel voor de man. "Daar heb ik mij de afgelopen week al suf over gepiekerd. Er zijn verschillende dingen die de redenen kunnen zijn, maar als deze effectief de oorzaak zijn, geen idee."
EK Piombino
Na een week rust om alles op een rijtje te zetten dook de West-Vlaming deze week opnieuw het water in. In principe neemt hij deel aan het EK in het Italiaanse Piombino, op 12 en 16 september. "Ik reis wel enkel af als ik goed genoeg ben. De focus ligt vooral op de 25km. Op deze afstand heb ik dan ook mijn titel te verdedigen." Met wat voor ambities trekt de openwaterzwemmer dan naar Italië? "Vooral genieten en een goede wedstrijd neerzetten. En als er iets uit de bus valt, is het meegenomen. Nee, geen druk meer voor mezelf."
- Ryckeman gaat tenonder in olympische zwemmarathon
- Brian Ryckeman: "Ik was gewoon niet goed genoeg"
- Coach Ryckeman: "Zijn slechtste wedstrijd in 15 jaar"
- Meld je aan voor de HLN sportnieuwsbrief en ontvang dagelijks een overzicht van het belangrijkste sportnieuws
Lees ook
© belga.
© belga.


