Ga terug naar HLN
-
  • Aanmelden
  • Mijn bewaarde artikels
  • Welkom
  • Afmelden
  • Mijn bewaarde artikels

  • Lezersservice
  • Digikrant
  • Abonnement
hln
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Sport
  • Showbizz
  • meer hln
    • You
    • Geld
    • Planet
    • Bizar
    • Muziek
    • iHLN
    • Wetenschap
    • Auto
    • Reizen
    • video
    • foto
  • 24u Sport
  • Meer Sport
  • Londen 2012
  • Olympische Spelen

Wickmayer strijdend ten onder na drie sets tegen Wozniacki

bewaar artikel
  • artikel
  • reacties
Door: Hans Op de Beeck
30/07/12 - 21u13
© photo news.

LONDEN 2012 Geen achtste finales in Londen voor Yanina Wickmayer. Onze landgenote knokte voor wat ze waard was tegen Caroline Wozniacki, dwong oververdiend een derde set af en bleef ook daarna strijden tot het laatste punt. Maar dat volstond niet tegen een Wozniacki die tijdens de belangrijke punten deed denken aan het recente verleden, toen ze WTA nummer één was. De setstanden luidden 6-4, 3-6 en 6-3. In de vooravond wist Kim Clijsters zich wel te plaatsen voor de volgende ronde.

© belga.
© belga.
© afp.

Wickmayer heeft er, ondanks twee verloren finales in kleinere toernooien, nog niet meteen een superseizoen opzitten. Vandaag zagen we in akelig lege Wimbledon-tribunes (het niveau van de wedstrijd onwaardig) echter een betere Antwerpse aan het werk. Een vechtende Wickmayer, geregeld met de vuisten ballend en uithalend met haar dikwijls verwoestende forehand. Maar enkele dipjes bekocht 'Wicky' zwaar. Eentje halfweg de eerste set, met een beslissend breakverlies: 6-4 na 56 minuten voor de 22-jarige Deense. In set twee bracht Wickmayer haar beste tennis, met ook erg goed servicewerk op het gras van Wimbledon. Een vroege dubbele break zou ze nooit meer uit handen geven. 3-6

Episch game
In set drie volgde bij 3-1 in het voordeel van Wozniacki een episch game op de opslag van Wozniacki. Wickmayer had maar liefst zes breakpunten om voor een rebreak te zorgen. Aan de overkant was het tiende gamepunt voor Wozniacki het goeie. Een mentale klap, al bleef Wickmayer er -naar aloudte olympische gedachte- wel voor knokken. Maar dat bleek dus niet genoeg en na 2,5 uur zat het olympische debuut voor Wickmayer erop. In de achtste finales neemt Wozniacki het op tegen de Slovaakse Daniela Hantuchova (WTA 33).

Weinig te verwijten
"Van de vijf wedstrijden die ik al tegen haar heb gespeeld, was dit mijn beste. Als ik er een van had kunnen winnen, was het deze wel", reageerde Wickmayer. "Ik heb laten zien wat ik kon en bij momenten haalde ik mijn beste niveau. Dat vijfde game in die derde set heeft me genekt. Maar zij is ook een speelster die mij minder goed ligt. Je moet elk punt tegen haar zes keer scoren. Ze beweegt echt goed. Ik ben voor elke bal blijven gaan, maar zij was gewoon een tikkeltje sterker. Ik heb me weinig te verwijten. Dit is een goede match om mee te pakken. Het is spijtig dat het vandaag hier stopt. Maar dat is tennis."

    Lees ook

  • Drie op vier voor Belgen: ook Wickmayer ronde verder
  • Meld je aan voor de HLN sportnieuwsbrief en ontvang dagelijks een overzicht van het belangrijkste sportnieuws
© belga.
© belga.
© belga.

Wat vind jij van dit nieuws?

  • fascinerend
  • grappig
  • hartverwarmend
  • frustrerend
  • beangstigend
  • deprimerend
  • Reageer
  • bewaar artikel
  • Mail
  • Print
Rapporteer een fout in het artikel aan onze redactie

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!
  • algemene voorwaarden en gedragscode
Aan het laden...

Meer over
  • Olympische Spelen
  • Yanina Wickmayer

gerelateerd nieuws

  • Drie op vier voor Belgen: ook Wickmayer ronde verder

  • Coach Van Acker: "Het wordt een hectische race in Rio"

    Coach Van Acker: "Het wordt een hectische race in Rio"

  • Olympisch kampioen Felix Sanchez stopt in 2014

    Olympisch kampioen Felix Sanchez stopt in 2014

Meer over
  • Olympische Spelen
  • Yanina Wickmayer

Olympische Spelen

  • arrowOS2012Live
  • arrowOS2012Programma
  • arrowOS2012Resultaten
  • arrowOS2012Medailles
  • arrowOS2012Historie
  • arrowOS2012Records
GKL

HLN SOCIAL

  • Vrienden bekeken
  • Meest populair

    HLN.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • HLN.be op Facebook
  • HLN Nieuwsbrief
  • Surf naar m.hln.be
  • Smartphone

     

  • HLN als homepagina
  • HLN in je favorieten
  • Raadpleeg het archief
  • De laatste 48 uur
  • Toevoegen aan Google

     

  • contacteer HLN.be
  • adverteren op HLN.be
  • vacatures
  • partnersites
  • hoe ons bereiken?

    De krant

  • contacteer de krant
  • abonneer je
  • de krant tijdens mijn vakantie
  • info ivm abonnementen
  • iPad

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Sport nieuws: Nederlands voetbal, Buitenlands voetbal, Champions League en Europa League, wielrennen, tennis, formule 1, schaatsen, meer sport

acap enabled
  • Mediargus
  • reprocopy
  • Disclaimer CIM Internet