Vier Belgen verkozen in het All Stars hockeyteam

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
23/12/11 - 13u37
Van Rysselberghe mag zich de beste doelman noemen. © epa.

In het All Stars hockeyteam van 2011 bij de mannen prijken liefst drie Belgische veldspelers: doelman David van Rysselberghe, verdediger Felix Denayer en aanvaller Tom Boon. Enkel in het middenveld zijn de Red Lions niet vertegenwoordigd. Bovendien is Colin Batch, de Australische bondscoach van de Belgische mannen, een van de twee verkozen trainers. Alle vier de 'Belgen' die genomineerd waren, zijn zo dus ook verkozen tot het uiteindelijke All Stars team.

De Internationale Hockeyfederatie FIH maakte de ploeg vandaag bekend, nadat de verkiezing op 21 december was afgesloten. Hockeyfans konden via de website van de FIH hun stem uitbrengen.
 
Knap seizoen
In het team telt enkel Duitsland met vijf spelers meer vertegenwoordigers dan België. De Red Lions worden zo beloond voor een knap seizoen, waarin ze vierde werden op het EK in Mönchengladbach en zich verzekerden van een ticket voor de Olympische Spelen. Begin december wonnen de mannen van Colin Batch bovendien de Champions Challenge I in Zuid-Afrika, waardoor ze in 2012 in de Champions Trophy met de beste acht landen mogen aantreden.
 
Al zesde keer
De Australische aanvaller Jamie Dwyer en de Nederlandse middenvelder Teun de Nooijer speelden zich met hun prestaties van het voorbije jaar al voor de zesde keer bij de All Stars. Sinds de oprichting van de verkiezing in 2006 staan zij zo al elk jaar in het team. In het All Stars team bij de vrouwen is België niet vertegenwoordigd. (belga/odbs)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!