België, zeventiende op de wereldranglijst, heeft zich geplaatst voor de halve finales van het Champions Challenge II-toernooi in Wenen. De Red Panthers waren in de kwartfinales met 1-0 (rust: 0-0) te sterk voor Canada, het nummer negentien van de wereld. Charlotte De Vos sur scoorde in de 54ste minuut het enige doelpunt uit een strafcorner.
Om de finale te bereiken moeten de hockeydames zaterdag (15u) voorbij Chili, 16e van de wereld, dat vandaag Rusland klopte met 3-2. In de andere halve finales nemen de winnaars van de wedstrijden Italië - Maleisië en Wit-Rusland - Oostenrijk het tegen elkaar op.
Het toernooi is een eerste van drie stappen in een eventuele kwalificatie van België voor de Olympische Spelen 2012 in Londen. In Wenen wordt de Belgische ploeg nog gecoacht door Jean-Philippe Brulé, in afwachting van de nieuwe bondscoach Pascal Kina. (belga/dea)


