Ga terug naar HLN
-
  • Aanmelden
  • Mijn bewaarde artikels
  • Welkom
  • Afmelden
  • Mijn bewaarde artikels

  • Lezersservice
  • Digikrant
  • Abonnement
hln
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Sport
  • Showbizz
  • meer hln
    • You
    • Geld
    • Planet
    • Bizar
    • Muziek
    • iHLN
    • Wetenschap
    • Auto
    • Reizen
    • video
    • foto
  • 24u Sport
  • Voetbal
  • Buitenlands Voetbal
  • Serie A

Handspel Nesta en wereldgoal Maicón maken Juventus kampioen

bewaar artikel
  • artikel
  • reacties
Door: Sven Van Malderen
6/05/12 - 22u47
Met 28 titels blijft Juventus met voorsprong de Italiaanse recordkampioen. Zowel Inter als AC Milan was tien keer minder aan het feest. © getty.

Handspel van Alessandro Nesta en een wereldgoal van Maicón hebben de Italiaanse titelstrijd in een beslissende plooi gelegd. Inter haalde het met spectaculaire 4-2 cijfers van AC Milan, waardoor de weg breed open lag voor Juventus. De Oude Dame had aan een 0-2 zege op het veld van Cagliari genoeg om na negen jaar nog eens de titel binnen te halen. Ook in 2005 en 2006 werd de champagne bovengehaald, maar die bekers moest de club weer teruggeven vanwege een omkoopschandaal. Met nog één speeldag te gaan telt Juventus vier punten voorsprong op Milan. Inter nadert dankzij de zege tot op drie punten van de derde plek van Udinese. Op de video onderaan dit artikel ziet u de prachtige afstandsknal van Maicón.

Maicón vierde zijn pareltje uitgebreid met z'n ploegmakkers. © afp.
© reuters.
© ap.
© ap.
© ap.
Milito lukte een hattrick, dankzij twee treffers vanop de stip. © epa.

Vucinic zette Juventus op rozen en een own goal van Canini deed in Cagliari helemaal de boeken toe. Alle schijnwerpers richtten zich dus al snel op Giuseppe Meazza, waar beide Milans er een bijzonder aangenaam kijkstuk van aan het maken waren.

Ibrahimovic miste nog met een subtiel tikje de openingstreffer, maar Diego Milito kende minder medelijden. Via Samuel kon de Argentijn zijn 21ste van het seizoen tegen de touwen werken. Lucio leek zelfs voor 2-0 te zorgen, maar zijn treffer werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Cambiasso dan maar? Ook hij zag zijn feestje niet doorgaan omdat de scheidsrechter oordeelde dat de bal niet over de lijn was. Een verdedigbare beslissing, zeker als u weet dat zelfs tv-beelden geen uitsluitsel konden geven.

Milan kroop dus door het oog van de naald en kreeg vier minuten voor rust nog eens de medewerking van de scheidsrechter. Julio César ging correct in duel met Boateng, maar toch vloog de bal op de stip. Ibrahimovic liet zich niet van de wijs brengen door de bekkentrekkerij van de doelman en scoorde droogweg de 1-1.

Toen de Zweed na een halve minuut in de tweede helft opnieuw toesloeg, leek Milan weer gelanceerd in de titelrace. Handig trouwens, hoe 'Ibracadabra' tussen twee tegenstanders wipte en het leer ook nog eens over de doelman stiftte. Aan de overzijde werd een verrassende uithaal van Sneijder nog in extremis gestopt door Amelia, die de geblesseerde Abbiati komen aflossen was.

Samuel claimde een penalty, maar Milito kende meer geluk toen Abate hem domweg onderuit trok in het strafschopgebied. De Argentijn zette de elfmeter zelf om, een kunstje dat hij nog eens mocht herhalen toen Nesta handspel beging in de eigen zestien. Milan lag nu uitgeteld tegen het canvas, wat Maicón nog tot een kunststukje verleidde. Vanop 25 meter knalde hij heerlijk in de winkelhaak, meteen het definitieve doodvonnis voor de Rossoneri. Op 20 mei kan 'Juve' ook nog de dubbel pakken, want dan staat de bekerfinale tegen Napoli op het programma.

    Lees ook

  • fotospecial Juventus viert eerste titel in negen jaar
  • Speel mee: de gouden 11 & win 25.000 euro cash!
  • Meld je aan voor de HLN sportnieuwsbrief en ontvang dagelijks een overzicht van het belangrijkste sportnieuws
Julio César trachtte Ibrahimovic te intimideren, tevergeefs. © ap.
Cordoba werkte de laatste thuismatch uit zijn carrière af, en dat werd op passende wijze gevierd. © getty.
© reuters.

Wat vind jij van dit nieuws?

  • fascinerend
  • grappig
  • hartverwarmend
  • frustrerend
  • beangstigend
  • deprimerend
  • Reageer
  • bewaar artikel
  • Mail
  • Print
Rapporteer een fout in het artikel aan onze redactie

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!
  • algemene voorwaarden en gedragscode
Aan het laden...

Meer over
  • Serie A
  • Internazionale
  • Juventus
  • AC Milan

gerelateerd nieuws

  • Juventus viert eerste titel in negen jaar

  • AS Roma voorbij Lazio in Serie A

    AS Roma voorbij Lazio in Serie A

  • Cavani houdt Napoli in spoor van Juventus

    Cavani houdt Napoli in spoor van Juventus

Meer over
  • Serie A
  • Internazionale
  • Juventus
  • AC Milan

Alle Topcompetities

  • Jupiler Pro League
  • Eredivisie
  • Serie A
  • Premier League
  • Bundesliga
  • Ligue 1
  • Primera Division
  • Champions League
  • Europa League
  • Kies uw ploeg
    • AA Gent
    • Anderlecht
    • Beerschot
    • Bergen
    • Cercle Brugge
    • Charleroi
    • Club Brugge
    • Kortrijk
    • KV Mechelen
    • Lierse SK
    • Lokeren
    • OH Leuven
    • Racing Genk
    • Standard
    • Waasland-Beveren
    • Zulte-Waregem
Gouden 11
Get Adobe Flash player

HLN SOCIAL

  • Vrienden bekeken
  • Meest populair

    HLN.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • HLN.be op Facebook
  • HLN Nieuwsbrief
  • Surf naar m.hln.be
  • Smartphone

     

  • HLN als homepagina
  • HLN in je favorieten
  • Raadpleeg het archief
  • De laatste 48 uur
  • Toevoegen aan Google

     

  • contacteer HLN.be
  • adverteren op HLN.be
  • vacatures
  • partnersites
  • hoe ons bereiken?

    De krant

  • contacteer de krant
  • abonneer je
  • de krant tijdens mijn vakantie
  • info ivm abonnementen
  • iPad

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Sport nieuws: Nederlands voetbal, Buitenlands voetbal, Champions League en Europa League, wielrennen, tennis, formule 1, schaatsen, meer sport

acap enabled
  • Mediargus
  • reprocopy
  • Disclaimer CIM Internet