Liverpool-fan vier jaar onschuldig in de cel

bewaar artikel
Door: redactie
9/09/09 - 13u26
Michael Shields met de duim omhoog: eindelijk vrij nadat hij tijdens een Europese verplaatsing opgepakt werd en nadien overgebracht werd naar een Britse cel.

Een Liverpool-fan is vandaag vrijgelaten nadat hij vier jaar onschuldig in de cel gezeten had. Een andere verdachte zou intussen de moordpoging waar hij moest voor brommen bekend hebben. De jongeman, die altijd zijn onschuld staande hield, reageerde naar verluidt dolenthousiast op het goede nieuws.

Michael Shields kreeg in Bulgarije een gevangenisstraf van vijftien jaar omdat hij na de Champions League-finale tegen AC Milan een barman met een steen op het hoofd geslagen zou hebben. In 2006, na een tweede beroep, werd zijn strafmaat herleid tot tien jaar. In 2007 werd Shields vervolgens overgebracht naar een Britse gevangenis.

De doorbraak kwam er nadat minister van Justitie Jack Straw de ouders van Shields ontmoette. Zij pakten uit met het nieuws dat er een nieuwe verdachte op de proppen gekomen was. "Die vaststelling wierp een nieuw licht op de zaak. Ik heb alle bewijsmateriaal nog eens grondig onderzocht en ben tot de conclusie gekomen dat Shields al die tijd de waarheid sprak", aldus Straw. Daarop contacteerde de minister Queen Elizabeth, die Shields prompt amnestie verleende. (svm)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!