Vertonghen, hier op archiefbeeld, lag met een fout aan de basis van de 1-0.
© getty.
UPDATE Amper drie dagen na hun onderling bekerduel stonden AZ en Ajax opnieuw tegenover elkaar. Dit keer in competitieverband. Beide ploegen verdeelden de punten en daar mogen vooral de Amsterdammers tevreden mee zijn.
Competitieleider AZ was voor eigen publiek zo'n uur lang de betere ploeg. Rode Duivel Jan Vertonghen hield na 31 minuten Charlison Benschop nog van de openingstreffer, maar zes minuten later lag de aanvoerder toch aan de basis van de 1-0. Hij schoffelde op de rand van de zestien Adam Meher onderuit en Rasmus Elm draaide de vrijschop perfect over de muur een voorbij Vermeer in doel.
Blessure Alderweireld
Ook voor die andere Ajax-duivel, Toby Alderweireld, was het geen prettige namiddag. De rechtsback viel na 64 minuten uit met een spierblessure. Ajax bleef echter niet bij de pakken zitten en zonder echt goed te voetballen, kreeg het na rust wel de beste kansen. Met behulp van AZ-verdediger Simon Poulsen kon invaller Nicolas Lodeiro een kwartier voor tijd de 1-1 in doel frommelen. Door deze puntendeling staat Ajax momenteel vierde op vijf punten van leider AZ.
Ook PSV gelijk
PSV heeft van het gelijkspel niet kunnen profiteren. De Lampenclub kwam zelf niet verder dan een 1-1 bij FC Utrecht en blijft daardoor op 1 punt van koploper AZ staan. Bij een overwinning had PSV de eerste plaats overgenomen van de Alkmaarders. FC Utrecht nam halverwege de tweede helft verrassend de leiding door Stefano Lilipaly. Ola Toivonen maakte in de 71 minuut de 1-1. Het was de 11e treffer dit seizoen van de aanvoerder van PSV. Dries Mertens en Timothy Derijck speelden de volle negentig minuten voor PSV. Bij Utrecht stond onze landgenoot Jan Wuytens een hele match. (tma)


