UPDATE Björn Vleminckx had met drie doelpunten een groot aandeel in de 3-5 zege van NEC op het veld van Willem II. De ploeg van onze landgenoot behoudt zo samen met PSV het maximum van de punten na twee speeldagen in de Nederlandse Eredivisie. Willem II sprokkelde nog geen enkel punt. Ook in de andere wedstrijden waren de Belgen goed bij schot. Delorge en Hempte scoorden voor Roda JC en Mertens knalde er eentje binnen voor Utrecht.
Delorge prikte er eentje binnen voor Roda JC.
Mertens scoorde en was de uitblinker bij Utrecht.
Acht doelpunten dus in Willem II-NEC. De bezoekers kwamen via Hakola al na zes minuten op voorsprong, maar Schöne en Demouge zorgden ervoor dat de thuisploeg met een 2-1 voorsprong ging rusten. Vleminckx (met een goal en een strafschop) bracht NEC 2-3 voor en Sibum zorgde voor de geruststellende 2-4. De thuisploeg kon na een strafschop opnieuw de aansluitingstreffer maken, maar Vlemincx zorgde met zijn derde van de namiddag voor de zege van NEC. Thomas Chatelle maakte in deze wedstrijd, waarin hij niet werd vervangen, zijn debuut voor NEC.
Delorge en Hempte
Roda JC ging met 1-3 winnen op het veld van ADO Den Haag. De thuisploeg kwam snel op voorsprong via Kubik, maar een strafschop van Junker bracht de bordjes opnieuw in evenwicht. Opnieuw twee Belgen, Delorge en Hempte, zorgden voor de zege van Roda. ADO heeft nog geen enkel punt, Roda start met een vier op zes.
Vincent Lachambre, die geel pakte, speelde de hele wedstrijd. Arnaud Sutchuin en Jeanvion Yula-Matondo, de twee andere Belgen uit het team, vielen respectievelijk in de 45e en de 82e minuut in. Bij ADO Den Haag speelde Timothy Derijk de hele wedstrijd en hij pakte in de eerste helft een gele kaart.
Uitblinker Mertens
Utrecht heeft de drie punten thuisgehouden tegen NAC: 3-1. De thuisploeg kwam op voorsprong via Van Wolfswinkel, maar nog voor de rust zorgde Amoah voor de 1-1. Onze landgenoot en uitblinker Dries Mertens trapte Utrecht na amper 22 seconden in de tweede helft op voorsprong. Een strafschop van Van Wolfswinkel legde de 3-1 eindstand vast. NAC eindigde de wedstrijd nog met negen na rode kaarten voor Janse en Gorter. Jan Wuytens speelde de hele wedstrijd voor Utrecht.
Slechte repetitie Feyenoord
Feyenoord, dat woensdag AA Gent ontvangt in de heenwedstrijd van de play-offs voor de Europa League, heeft met 3-2 verloren van stadsgenoot Excelsior Rotterdam. Excelsior promoveerde na vorig seizoen naar de Eredivisie.
Excelsior kwam op voorsprong via een knap schot van Fernandez. Een kopbal van Ron Vlaar zorgde voor de 1-1. Feyenoord kwam na de rust op voorsprong via een owngoal, maar Excelsior vocht terug. Bovenberg maakte gelijk en Fernandez strafte een fout van Bahia af.
Op de eerste speeldag had Feyenoord met 3-1 gewonnen van Utrecht. AA Gent versloeg zaterdagavond het eveneens pas gepromoveerde Eupen met 2-1. (anp/sps/adv)


