Titelstrijd in Frankrijk spannender dan ooit
Vreugde bij Auxerre na het winnende doelpunt van Jelen.
In de Franse competitie heeft leider Bordeaux vanavond een thuisnederlaag geleden tegen Auxerre. Door die overwinning klimt Auxerre naar de derde plek in het klassement, op een puntje van Bordeux. De Girondins hebben wel een wedstrijd minder gespeeld.
De wedstrijd kon nochtans niet beter beginnen voor de Franse leider. Via een gelukje kwam Bordeaux op voorsprong, nadat een voorzet van Trémoulinas door Pedretti in eigen doel gedevieerd werd. Auxerre kwam even later nog goed weg toen doelman Sorin een schot van Sertic tegen de lat tikte.
ReboundAuxerre herstelde na rust het evenwicht en kwam op het uur verdiend langszij via Jelen. De Pool bezorgde de bezoekers in de slotfase zelfs nog drie punten. Hij zag zijn schot eerst nog op de lat belanden, maar schoot zelf de rebound binnen.
Door die nederlaag van Bordeaux ligt de titelstrijd in Frankrijk weer helemaal open. Maar liefst zes ploegen staan op vier punten van elkaar in het klassement. Bordeaux telt nu 52 punten, evenveel als Montpellier. De Girondins hebben nog wel een inhaalwedstrijd tegoed. Auxerre volgt op een puntje, Lyon op twee. Marseille staat op een vijfde plek met drie punten achterstand maar heeft net als Bordeaux een wedstrijd minder gespeeld. Lille ten slotte staat zesde met 48 punten. (sps)