Duitsland zwaait Oliver Kahn uit

bewaar artikel
Door: redactie
3/09/08 - 11u05

Oliver Kahn heeft gisterenavond een indrukwekkend afscheid gekregen. De 39-jarige doelman gooide enkele maanden geleden zijn handschoenen uit en begon aan zijn pensioen als speler. Dat verdiende een waardig afscheid. Kahn werd geëerd met een wedstrijd tussen Bayern München en de Duitse nationale ploeg. Met die teams bereikte Kahn zijn allergrootste successen.

Emotioneel
Bayern en de Duitse Mannschaft speelden 1-1 gelijk, maar dat was maar bijzaak. Vijftien minuten voor het einde gaf de scheidsrechter de toestemming om Kahn te wisselen. Plots ging het licht in het stadion uit en een spot richtte de aandacht op de afscheidnemende doelman. Met een sjaal van Bayern om de schouders slenterde Kahn naar de bank, terwijl het publiek hem trakteerde op een staande ovatie. Op de tonen van 'Time to Say Goodbye' konden veel supporters hun tranen niet meer bedwingen.

Afscheid van legende
"Ik weet niet wat ik moet zeggen. Dit is het mooiste moment uit mijn carrière", sprak Kahn het publiek toe. Naar het einde toe stokte ook zijn stem even. Uiteindelijk verdween Kahn in de catacomben van het stadion. Onderweg kwam hij nog een laatste camera tegen en zei: "Dat was het dan." Voor Duitsland betekende zijn afscheid het einde van een legende. (gb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!