HLN.be

Van Buyten kopt Bayern na 1-3 bij Wolfsburg mee op kop

HLN update  Bayern München heeft vandaag gemakkelijk gewonnen op het veld van regerend landskampioen Wolfsburg. Rode Duivel Van Buyten effende het pad voor de Duitse Rekordmeister met een kopbalgoal in zijn 150e wedstrijd in de Duitse Bundesliga. Robben en Ribéry, stilaan terug topfit, klaarden de klus. Grafite redde in de slotminuut de eer nadat hij eerder een strafschop had gemist: 1-3. Bayerns naaste concurrenten Leverkusen, Schalke 04 en Hamburg moesten zich tevreden stellen met een gelijkspel. De formatie van Louis van Gaal staat samen met Leverkusen op een gedeelde eerste positie in de Bundesliga.

Al na twee minuten spelen had de Nederlander Robben de score geopend. Hij wist een center van Müller binnen te werken. Ook daarna bleef Bayern domineren. Na een halfuur kopte Van Buyten de 0-2 voorbij Lenz. Op het uur ging de wedstrijd definitief op slot. Müller werd alleen voor de keeper gezet, maar hij miste. Ribéry was er echter als de kippen bij om de rebound te benutten. De Braziliaan Grafite legde de eindcijfers vast, 1-3.

"Beter geworden onder Van Gaal"
Van Buyten kende een schitterende week in Duitsland. Vorig weekend scoorde hij tegen Mainz, tussendoor werd zijn contract bij de Duitse grootmacht tot 2012 verlengd en vandaag scoorde Big Dan opnieuw. Onder Van Gaal is van Buyten een certitude geworden in de Beierense verdediging. De directie van Bayern besloot afgelopen week dan ook het contract van de voormalige speler van Standard Luik, Manchester City en Marseille te verlengen.
         
"Mijn familie en ik voelen ons hier erg goed. Ik had aanbiedingen van buitenlandse clubs waar ik meer kon verdienen, maar het is belangrijk jezelf goed te voelen bij een club. Onder Van Gaal ben ik nog beter geworden. Hij slaagt erin me dingen te laten doen waartoe ik mezelf niet in staat achtte", aldus van Buyten. Verder hoopt van Buyten dat zijn boezemvriend Franck Ribéry bij Bayern blijft. "Mijn contractverlenging verhoogt de kansen van Bayern om Ribéry te laten bijtekenen, maar ik weet niet of dat zal volstaan", besloot de verdediger. (dea/belga/adv)

Uitslagen
Werder Bremen - Hertha BSC 2-1
Freiburg - Schalke 04 0-0
Hoffenheim - Hannover 96 2-1
Keulen - Hamburg 3-3
Wolfsburg - Bayern München 1-3
Bochum - Bayer Leverkusen 1-1
Nürnberg - Stuttgart 1-2
Mainz - Bor. Mönchengladbach later
Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt later
06/02/10 17u56
printIcon Printversie       mailIcon Mail een vriend(in)     

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 

buitenlands voetbal
live scorebord

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.



acap enabled
Mediargus
Metriweb