Frank Vandenbroucke.
Diego Maradona.
Christoph Daum.
Martina Hingis.
Tom Boonen is lang niet de eerste sporter die op het gebruik van cocaïne betrapt wordt. Cocaïne is niet alleen in het wielrennen aanwezig, vooral in het voetbal is het een populaire drug. Bekendste voorbeeld is uiteraard Diego Maradona. Maar ook in het tennis kunnen ze niet van het witte spul afblijven. Een overzicht:
- Tom Boonen: liep drie dagen voor de Ronde van België - tijdens een controle buiten competitie tegen de lamp.
- Tom Vannoppen: werd deze winter tijdens een controle betrapt op het gebruik van cocaïne. Wees tijdens zijn ondervraging Boonen aan als dealer van zijn cocaïne.
- Frank Vandenbroucke: kocht begin dit jaar cocaïne bij een dealer uit Wielsbeke. De zoveelste episode in de Vandenbroucke-saga.
- Adrian Mutu: liep eind oktober 2004 bij Chelsea tegen de lamp. Ontkende eerst alles, maar gaf later toch toe cocaïne te hebben gebruikt. Werd ontslagen en kreeg een schorsing van zeven maanden. Werd onlangs veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van 12 miljoen euro aan Chelsea.
- Diego Maradona: is wellicht de meest bekende cocaïnezondaar. Werd voor het eerst betrapt tijdens zijn periode bij Napoli in 1991. Kreeg een schorsing maar maakte een opmerkelijke comeback op het WK van 1994. Werd daar opnieuw betrapt en geschorst. Werd in 2004 in het ziekenhuis opgenomen wegens een overdosis.
- Claudio Caniggia: was als spitsbroeder van Maradona bij Argentinië ook niet vrij van zonden. Werd in 1993 als speler van AS Roma voor dertien maanden geschorst. Dook later terug op bij Glasgow Rangers en in het nationale elftal van Argentinië.
- Paul Merson: kwam in 1994 zelf met het nieuws naar buiten dat hij een cocaïneverslaving had. Werd door zijn toenmalige club Arsenal niet geschorst maar moest zich wel laten behandelen in een afkickkliniek.
- Mark Bosnich: was de eerste voetballer die bij Chelsea niet van het witte spul kon afblijven. Gaf zelf zijn verslaving toe, werd negen maanden geschorst én ontslagen bij Chelsea. Beweerde dat hij zijn vriendin wilde steunen bij haar afkickpogingen.
- Italië: kende ook een cocaïneprobleem. Begin dit jaar was de 24-jarige doelman Nicholas Caglioni van Messina de derde speler die op korte tijd voor twee jaar geschorst werd. Eerder werden Francesco Flachi (Sampdoria) en Angelo Pagotto (Crotone) ook voor twee jaar geschorst.
- Christoph Daum: mocht in 2000 als trainer bij Bayer Leverkusen vertrekken wegens het gebruik van cocaïne. Wilde zijn naam zuiveren door een haaranalyse maar die wees uit dat hij ernstig verslaafd was.
- Maikel Aerts: werd in 1997 als doelman van FC Den Bosch betrapt op cocaïne en voor een jaar geschorst. Weigerde in 2001 een drugstest en zag zo een transfer naar Wolverhampton aan zijn neus voorbij gaan. Belandde later nog bij G. Beerschot.
- Martina Hingis: werd vorig jaar op Wimbledon betrapt op cocaïnegebruik. Ontkende de beschuldiging, maar eindigde wel meteen haar loopbaan.
(sps)


