"Ullrich betaalt miljoen euro om rechtzaken stop te zetten"

bewaar artikel
Door: redactie
12/04/08 - 16u13

De Duitse ex-wielrenner Jan Ullrich gaat 1 miljoen euro betalen om de procedure van het Duitse gerecht stop te zetten. Dat maakte het Duitse weekblad 'Focus' vandaag bekend. Ullrich wordt ervan beschuldigd bloeddoping te hebben gebruikt.

'Oplichterij'
Volgens 'Focus' zou Ullrich akkoord gegaan zijn met het betalen van een boete van 1 miljoen euro en andere voorwaarden zodat het dossier wegens oplichterij - dopinggebruik staat niet in het Duitse strafboek - gesloten wordt. Zo'n minnelijke schikking wordt voorzien door artikel 153a uit het Duitse strafboek. Op die manier wordt Ullrich niet schuldig bevonden aan oplichterij of dopinggebruik. Maandag zou er een officieel akkoord komen.

De ex-renner van het Duitse T-Mobile heeft altijd ontkend dat hij doping gebruikte. In april 2007 raakte echter bekend dat in het kader van de Puerto-affaire zakjes bloed gevonden waren die aan Ullrich werden toegediend. (afp/svm)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!