Tourbaas: "Niemand verzet zich tegen Tourstart Contador"

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
31/05/11 - 22u33
© belga.

Tourbaas Christian Prudhomme betreurt dat het Internationaal Sporttribunaal TAS pas na de Ronde van Frankrijk de zaak van de Spanjaard Alberto Contador zal behandelen. Vandaag raakte bekend dat de hoorzitting van Contador voor het TAS van 1 tot 3 augustus ingepland staat. Daardoor kan 'El Pistolero' op 2 juli in principe dus aan de start van de Ronde van Frankrijk staat.

Oorspronkelijk was de hoorzitting gepland voor begin juni (6-8/06), maar de verdediging van Contador had gevraagd om de uitspraak te verzetten tot na de Tour. Het TAS moet beslissen over het vermeend dopinggebruik van 'El Pistolero', die vorig jaar positief testte op clenbuterol.

"Niemand verzet zich"

"We hebben altijd gezegd dat we graag voor de start van de Tour 2011 een beslissing hadden gehad", verklaarde Prudhomme. "Waarschijnlijk was dat teveel gevraagd. We kunnen het alleen maar jammer vinden dat er zo veel tijdsverschil tussen het sportieve en het gerechtelijke zit. Contador reed sinds het begin van het seizoen al in Portugal, Spanje, België en Italië."

"Geen enkele instantie, noch de Internationale Wielerunie UCI, noch het Wereldantidopingagentschap WADA, hebben zich al verzet tegen zijn deelname aan wedstrijden. Hij kan dus starten in de Tour", stelde Prudhomme. Als het TAS de Spanjaard schuldig acht, verliest Contador al zijn resultaten van 2011 en de Tourzege van 2010. (belga/dea)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!