Iljo Keisse weet voor 15 november meer

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
18/10/10 - 19u56

Het Brusselse hof van beroep zal voor 15 november een uitspraak doen over het kort geding dat wielrenner Iljo Keisse heeft aangespannen tegen zijn dopingschorsing door het Internationaal Sporttribunaal TAS. Volgens Keisse en zijn advocaten moet die schorsing opgeschort worden omdat de procedure voor het TAS de rechten van verdediging schendt. Het Wereldantidopingagentschap WADA en de internationale wielerbond UCI vragen dat de Brusselse rechter zich onbevoegd zou verklaren.
 
Keisses advocaten, meesters Walter Van Steenbrugge en Johnny Maeschalck, vinden het niet kunnen dat beroepen tegen beslissingen van de Disciplinaire Commissie van de KBWB automatisch door het TAS behandeld worden. Dat het beroep is ingesteld door het WADA, dat voor de KBWB geen betrokken partij was, stoort hen ook, net als het feit dat die beroepsprocedure, die bovendien te laat zou ingesteld zijn, in Zwitserland plaatsvindt, in een andere taal en met een ander toepasselijk recht. Dat alles zou in strijd zijn met de rechten van verdediging voorzien in het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens (EVRM).
 
Het WADA, de UCI, de KBWB en de Vlaamse Gemeenschap vinden dat de Belgische rechters niet bevoegd zijn omdat er in Zwitserland zelf een procedure mogelijk is tegen de uitspraken van het TAS. "Het TAS is een internationale arbitragecommissie en de verdragen over abritrage voorzien dat de rechtbanken van het land waar de abritrage plaatsvindt, bevoegd zijn voor geschillen", klinkt het bij de verschillende partijen. Die Zwitserse rechter zou ook voldoen aan de eisen van het EVRM. (belga/dea)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!