Thomas Dekker wil na zijn schorsing wegens doping zijn wielercarrière voortzetten, verklaart hij vandaag in de Nederlandse krant De Telegraaf. "Ik hoop dat de straf niet te zwaar is. Hoe dan ook, ik zal terugkeren in het peloton. Ik weet dat mijn naam kapot is. Ik ben de enige die mijn naam in de toekomst met prestaties op de fiets kan zuiveren. Daar blijf ik keihard aan werken."
Oud urinestaal
De 25-jarige Dekker kreeg gisteren te horen dat ook de tegenexpertise van een urinestaal uit december 2007 duidde op het gebruik van dynepo. Hij is de eerste 'retropositieve' renner; de Internationale Wielernunie UCI testte een oud urinestaal opnieuw met moderne middelen en trof verboden middelen aan.
Onbezonnen
"Noem het onbezonnenheid", aldus Dekker. "Ik zat niet lekker in mijn vel. Het was de periode waarin ik steeds werd teruggeslagen door mijn heupblessure. Maar ik wil niet naar excuses zoeken. Ik ben fout geweest. (...) Ik zal die straf accepteren en dan wil ik opnieuw beginnen. Ik ben nog jong. Veel te jong om nu mijn wielercarrière af te sluiten."
Volhouden
De Nederlander verwijst naar de Italiaan Ivan Basso en de Brit David Millar, die na een schorsing ook hun plaats in het peloton weer hebben ingenomen: "Kijk hoe ze weer terug zijn gekomen in het peloton. Ik weet dat het moeilijke jaren gaan worden. Maar sinds op 1 juli bekend werd dat ik betrapt was, heb ik bijna dagelijks op de fiets gezeten. Ik ben ervan overtuigd dat ik dat ga volhouden."
Dekker hangt een schorsing van twee jaar boven het hoofd. Hij zal worden bestraft door de Monegaskische bond, waar hij een licentie heeft. (belga/adv)


