Roman Kreuziger verkiest Giro boven Tour in 2012

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
12/12/11 - 17u34
© photo news.

Roman Kreuziger zal in 2012 niet starten in de Ronde van Frankrijk. Dat deelde de renner van Astana vandaag mee. Het parkoers van de 99e editie, die op 30 juni in Luik start, zint de 25-jarige Tsjech niet. Er zijn drie individuele tijdritten, goed voor een totaal van 96,1 kilometer, en dat speelt niet in zijn voordeel.

"In de Tour de France van 2012 moet er veel tegen de tijd gereden worden. Daar kan ik veel tijd verliezen", licht de winnaar van de Ronde van Zwitserland van 2008 en de Ronde van Romandië van 2009 zijn beslissing toe. Kreuziger rijdt wel de Ronde van Italië, waarin slechts één tijdrit op het menu staat. "In de Giro heb ik een reële kans om het podium te halen."
 
Kreuziger nam van 2008 tot 2011 vier keer deel aan de Tour. Hij werd dertiende in 2008 en negende in 2009 en 2010. Dit jaar werd hij na een zware val in de zevende etappe pas 112e. Vorig jaar finishte hij zesde in de Giro. (belga/dea)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!