Maxime Monfort.
© photo news.
Maxime Monfort hoopt na een mooi seizoen dit jaar te kunnen bevestigen in de grote rondes. Dat verklaarde hij tijdens de ploegvoorstelling van RadioShack Nissan Trek in het Luxemburgse Elsch-sur-Alzette.
"Dit seizoen hoop ik in de eerste plaats mijn prestaties van vorig jaar te kunnen bevestigen en af en toe ook eens de persoonlijke kaart te kunnen trekken. Ik voel me momenteel uitstekend op training dus ik hoop stiekem dit jaar nog beter te doen", verduidelijkte Monfort. In de Ronde van Spanje eindigde hij als beste Belg op een knappe zesde plaats en in de Tour strandde hij op de 29ste stek.
"Het programma van de ploeg ligt momenteel nog niet helemaal vast, maar het is wel duidelijk dat door de aanwezige kwaliteit de plaatsen zeer duur worden. Naast de Vuelta hoop ik dus ook op de Tour, waar we toch een gooi naar de eindzege zullen doen. Ook tijdens het WK wil ik top zijn om Philippe Gilbert zo lang mogelijk bij te staan", besluit Monfort.
Bakelants: "Financiële plaatje speelde rol"
Jan Bakelants kwam dit najaar over van Omega Pharma-Lotto. Bij de ploeg van algemeen manager Johan Bruyneel wil de 25-jarige Bakelants dit jaar knokken voor zijn plaats.
"Na de trainingsstage in Spanje is de conditie al uitstekend. Daarna werk ik een stevig voorjaarsprogramma af, maar Luik-Bastenaken-Luik en de Waalse Pijl moet ik al zeker laten schieten om de Giro te rijden. In de Giro ben ik wel zeker van mijn plaats, maar een Tourselectie zal moeilijk worden door de kwaliteitsinjectie na de fusie."
"Bij mijn vertrek bij Lotto speelde het financiële plaatje wel een rol. Als je ergens anders een pak meer kan verdienen, begin je toch wel eens na te denken", besluit Bakelants. (belga/svm)


