Floyd Landis.
© ap.
De Amerikaanse ex-wielrenner Floyd Landis hangt een voorwaardelijke celstraf van achttien maanden boven het hoofd. Dat is de eis van het parket op het proces van de 36-jarige Amerikaan voor de correctionele rechtbank van het Franse Nanterre.
Landis, zelf niet aanwezig op het proces, staat in Nanterre samen met zijn oud-trainer Arnie Baker terecht voor het bespioneren van het Franse nationale antidopinglaboratorium. Ze worden ervan verdacht in september 2006 de computer van het LNDD gehackt te hebben in een poging om zijn positieve dopingplas in de Tour van 2006 te wijten aan fouten in het Franse antidopinglab. Ook tegen Baker werd achttien maanden voorwaardelijk geëist.
In 2006 won Floyd Landis op overtuigende wijze de Ronde van Frankrijk, maar amper een week later moest hij die Tourzege alweer inleveren nadat bekend raakte dat hij positief getest had op testosteron. De Amerikaan ontkende eerst in alle toonaarden, maar in mei 2010 gaf hij toch toe jarenlang verboden middelen gebruikt te hebben. Die bekentenis ging gepaard met een resem beschuldigingen. Zo beschuldigde hij onder anderen zijn landgenoot Lance Armstrong en Johan Bruyneel van het aanzetten tot dopinggebruik. Ook de Internationale Wielerunie UCI moest het ontgelden. (belga/tma)


