Nadal mept zich voorbij Murray naar finale Wimbledon

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
1/07/11 - 18u35
© reuters.

UPDATE In navolging van Novak Djokovic heeft nu ook Rafaël Nadal zich geplaatst voor de finale van het tennistornooi van Wimbledon. De Spanjaard moest de eerste set prijsgeven tegen Andy Murray, maar eens onder stoom was er voor de Schot geen houden meer aan: 5-7, 6-2, 6-2 en 6-4. Nadal staat voor de vijfde keer in de finale op de All England Club.

© reuters.
© reuters.
© reuters.

Nochtans was Andy Murray uitstekend begonnen aan de halve finale van 'zijn' Wimbledon. Met vlagen van prachtig tennis en een sterke service haalden beide spelers hun eigen servicegames zonder problemen binnen. In de elfde game kwam Murray even in de problemen, maar na twee keer deuce behield de Schot dan toch zijn opslag. Kort daarna leverde Nadal, die tot dan toe nauwelijks in de problemen kwam, wel zijn service in waardoor publiekslieveling Murray de eerste set pakte: 7-5.

Nadal stelt orde op zaken
Ook in de tweede set hielden de beide spelers het niveau hoog.  Maar meteen raakte Murray de greep op de wedstrijd kwijt: hij kon een belangrijke forehand niet benutten, Nadal ontfutselde zijn opslagspel en pakte zeven spelletjes op een rij. Wat Murray ook probeerde, hij slaagde er niet meer in Nadal in de problemen te brengen.
In de derde set ging het van kwaad naar erger met Murray. De hoop van de Britse fans slaagde er niet meer in het zijn niveau van tijdens de eerste set te halen. Nadal daarentegen ging steeds beter spelen. De Spanjaard, die meteen door de opslag ging van Murray, maakte bijna geen onnodige fouten: opnieuw 6-2.

Ook in de vierde set demonstreerde 'Rafa' nog maar eens zijn klasse. De lange Schot speelde lang niet slecht, maar was simpelweg niet opgewassen tegen de mokerslagen van Nadal. Opnieuw ging de Spanjaard snel door de opslag van Murray, en het kalf leek verdronken. Murray herpakte zich, vocht voor wat hij waard was, maar hij was gewoonweg niet opgewassen de voormalige nummer 1 van de wereldranglijst.

Vijfde finale
Nadal staat voor de vijfde keer in de finale op de All England Club. Hij won het grandslamtoernooi van Londen in 2008 en 2010. Nadal moet maandag wel zijn eerste plaats op de wereldranglijst afstaan aan Djokovic, die hij zondag treft in de finale. Nadal kan zijn elfde grandslamtitel pakken. "Het is een droom om opnieuw in de finale te staan'', aldus Nadal. "Het spijt me voor Andy. Ik denk dat hij het had verdiend om in de finale te staan. Ik speelde echter heel goed. Ik moest ook, want Andy is een groot kampioen.'' (ypu)

© reuters.
© reuters.
© reuters.
© reuters.
© reuters.
© reuters.

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!