Venus heeft taaie klant aan Shahar Peer
Peer woog net een maatje te klein.
Tweevoudig US Open-kampioene Venus Williams heeft zich net als Kim Clijsters geplaatst voor de kwartfinale. Shahar Peer zorgde voor de nodige tegenstand, maar ging uiteindelijk met 7-6 en 6-3 voor de bijl.
Door de harde wind sukkelde de oudste Williams-zus vooral met de eigen opslag. Daartegenover staan tien breakpunten in de eerste set, waarvan ze er slechts twee wist om te zetten. In de tiebreak stond er geen maat op de harde basisslagen van de Amerikaanse. In set twee bleef de Israëlische van zich afbijten, maar het bleek te weinig.
In de kwartfinale treft Venus Francesca Schiavone, die een vlotte 6-3 en 6-0 zege boekte op Anastasia Pavlyuchenkova. Bij een 3-0 achterstand in de tweede set vroeg de Russische verzorging voor haar rechterelleboog. De onderbreking bracht de winnares van Roland Garros echter niet uit haar ritme. Drie games later zat de partij erop. (svm)