Ook Blake kon Federer niet afstoppen.
Titelverdediger Roger Federer heeft zich als laatste gekwalificeerd voor de halve finales van de Australian Open in Melbourne. Het nummer 1 van de wereld versloeg in de kwartfinale de Amerikaan James Blake (ATP 15) na drie spannende sets met 7-5, 7-6 (7/5) en 6-4.
In de halve eindstrijd ontmoet Federer de Serviër Novak Djokovic (ATP 3), die eerder op de dag, ook al in drie sets, de Spanjaard David Ferrer (ATP 5) opzijzette. De tweede halve finale gaat tussen de Spanjaard Rafael Nadal (ATP 2) en de Franse toernooiverrassing Jo-Wilfried Tsonga (ATP 38).
De 26-jarige Federer kan de Australian Open dit jaar voor de vierde keer winnen, wat hem op gelijke hoogte zou brengen met recordhouder Andre Agassi. In 2004, 2006 en 2007 was Federer al de beste 'down under'. In 2005 verloor de Zwitser in de halve finale van de latere winnaar Marat Safin. Op de palmares van Federer prijken voorlopig twaalf grandslams. Alleen Pete Sampras doet met veertien titels nog beter. (afp/adv)


