STVV pakte een puntje mee uit Moeskroen.
Dender en KV Mechelen hebben een schitterende zaak gedaan in de degradatiestrijd. Beide ploegen grepen thuis de drie punten. Mechelen deed dat tegen de rode lantaarn Bergen. Ook Sint-Truiden kon niet winnen en morgen wacht het voorlaatst geplaatste Brussels een moeilijke opdracht tegen Standard. Dender loopt voorlopig acht punten uit op Brussels en ook Mechelen heeft al een kloof van zeven punten opgebouwd.
Vleminckx matchwinnaar
KV Mechelen nam voor de aftrap van de partij tegen Bergen even de tijd om ex-speler Steven Defour te huldigen voor zijn gouden schoen. Daarna was het bittere ernst en op slag van rust zette Vleminckx zijn club op voorsprong. Hij trapte de bal in de draai knap in de rechterhoek. Bergen kon daar de hele wedstrijd niets tegenover stellen en moest in de tweede helft met tien man verder toen Okkonen een tweede gele kaart kreeg. Vlemincks kroonde zich uiteindelijk tot matchwinnaar. Hij kopte de tweede goal binnen. Vorige week was hij nog het zwarte schaap toen hij op Anderlecht de bal in eigen doel werkte, in Mechelen wist hij het juiste doel duidelijk wel staan.
Dender wint weer
Dender leek onder Boskamp haast ongenaakbaar tot Germinal Beerschot vorige week een einde maakte aan de ongeslagen reeks. Met beide voeten terug op de grond kwam Dender tegen Roeselare op voorsprong via De Petter. Tot dan waren er nauwelijks kansen geweest. Roeselare reageerde nog via Akgül die op een snelle counter de gelijkmaker binnen schoot. Maar uiteindelijk pakte Dender al bij al verdiend de overwinning, nadat Oliseh de bal in eigen doel werkte.
Westerlo opnieuw ongeslagen
Westerlo is erin geslaagd om een zevende opeenvolgende wedstrijd zonder nederlaag af te sluiten. In Charleroi speelde Westerlo 1-1 gelijk. Théréau deed wat hij bij Anderlecht niet kon. Hij scoorde en zette Charleroi op voorsprong. Maar aan de overkant mocht Mennes nog gelijk maken.
Sint-Truiden speelde 0-0 gelijk tegen Moeskroen. Kersverse trainer Enzo Scifo kon voor eigen volk niet met een overwinning starten. STVV blijft in de degradatiezone hangen en ziet Dender en KV Mechelen dus verder uitlopen. (gb)


