© photo news.
AA Gent is zoals verwacht niet meer in de problemen gekomen om dat laatste Europese ticket in de wacht te slepen. Na de 1-5 uit de heenmatch legden de Buffalo's ook in eigen huis Cercle over de knie, ditmaal met 2-1. De bezoekers hadden nog wel even uitzicht op een 0-2 voorsprong, maar twee treffers van Mboyo maakten zelfs over het laatste greintje twijfel een kruis.
Het ging er zeer gemoedelijk aan toe in het Ottenstadion.
© belga.
Tim Smolders, volgend jaar in de kleuren van Cercle te bewonderen.
© photo news.
Ook Padt pronkte na het laatste fluitsignaal met zijn pasgeboren ukje.
© belga.
Geen Iachtchouk, Van Eenoo of Vetokele in de basis bij Cercle. Bob Peeters bracht enkele jonge snaken aan de aftrap en die zouden het er verrassend goed vanaf brengen. Na de eerste prikjes van Ljubijankic en El Ghanassy kende Dompig aan de overzijde meer succes. Met 'dank' ook aan Maréval, die de knappe loopactie van Gombami wel heel slecht verwerkte.
En zowaar: de 0-2 hing zelfs in de lucht, maar Portier zag zijn schot tegen de paal stranden. Niet dat er paniek ontstond bij de thuisploeg, maar het bestuur haalde wel opgelucht adem toen Dompig een penaltyfout beging op El Ghanassy. Mboyo stuurde de Buffalo's met een gelijkspel de kleedkamer in.
Paal weer in de weg
In een open tweede helft kregen beide doelmannen de gelegenheid om zich in de aandacht te keepen. Vooral Kudimbana -de vervanger van Jo Coppens- maakte indruk door zowel Maréval als El Ghanassy van een goal te houden. Toen Jörgensen het leer echter slim aflegde tot bij Mboyo had de Congolees geen reactie meer in huis. Heel nobel trouwens van de Deen, want met veertien treffers ziet hij zijn teammaat in extremis nog over zich heen wippen.
Ook Cercle legde nog de nodige dreigende acties op de mat. Kevin Janssens kwam er nog het dichtst bij, maar vond de paal op zijn weg. De vierde maal was het trouwens dat de Bruggelingen het doelhout troffen over de twee partijen heen. Het 7-2 eindresultaat mag dus wel lichtjes bij de haren getrokken genoemd worden, temeer daar Padt ook nog eens zijn klasse toonde bij een kopbal van Portier. In de slotfase kwam Raman nog zwaar in botsing met de Cercle-doelman, maar gelukkig zonder al te veel erg.
-
Speel mee: de gouden 11 & win 25.000 euro cash!
- Meld je aan voor de HLN sportnieuwsbrief en ontvang dagelijks een overzicht van het belangrijkste sportnieuws
Lees ook
© belga.
© belga.
© belga.
© belga.
© photo news.
© belga.
© photo news.
© photo news.



Door: