Lukaku: "Ik ga mijn carrière beëindigen bij Anderlecht"

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
9/12/11 - 16u30
© ap.

Romelu Lukaku (18) heeft deze week enkele dagen doorgebracht in België. De Chelsea-spits kwam terug uit Londen om Elena, de vrouw van de overleden materiaalman José Lago, te steunen in deze moeilijke periode. Daarnaast maakte hij tijd voor een lange babbel. "Ooit keer ik terug naar Anderlecht. Dat is mijn club en zal altijd zo blijven", zei hij aan rsca.be.

Lukaku had het de eerste weken moeilijk in Londen. © ap.
"In Anderlecht wil ik mijn carrière afsluiten." © ap.

"Het doet goed om eens terug te zijn, maar tegelijkertijd is het ook vreemd: ik ken hier iedereen en toch ben ik geen speler meer van paars-wit. Soms is er wel wat heimwee ja, maar dat is normaal. Ik heb hier immers zes jaar gevoetbald, dit was mijn thuis. Maar voor Chelsea spelen was ook een droom. En ik denk dat het ook een grote eer is voor Anderlecht dat ik daar nu speel, want paars-wit is en blijft toch de club die me gevormd heeft", zegt Lukaku aan rsca.be.

De Rode Duivel komt momenteel weinig aan spelen toe bij Chelsea. "Ik heb het er een paar keer over gehad met Ariël Jacobs en hij zegt me ook dat ik realistisch moet blijven en niet mag vergeten waar ik vandaan kom. Nu, ik vind ook niet dat ik mezelf moet verantwoorden. Ik heb ervoor gekozen om te vertrekken naar een groter kampioenschap. Niet om financiële redenen, maar voor de sportieve uitdaging en omdat de deal ook goed was voor Sporting. Ik speel nog niet veel, maar ik weet dat ik vroeg of laat mijn kans zal krijgen."

"Geduldig blijven"
Geduld zal een belangrijke rol spelen. "Mijn ploegmaat Daniel Sturridge is het perfecte voorbeeld. Hij speelt sinds zijn 19e voor Chelsea en begint nu op zijn 22e stilaan titularis te worden. Voor mij is het allemaal heel snel gegaan, het is normaal dat ik nu wat tijd nodig heb om vooruitgang te boeken. Ik heb talent en ik weet dat ik er zal geraken als ik hard blijf werken. Ik ben heel blij dat ik sta waar ik nu sta." Een uitleenbeurt in januari is niet aan de orde. "Ik kan niet uitgeleend worden. Dit seizoen heb ik immers al voor twee verschillende clubs officiële wedstrijden gespeeld", verduidelijkt hij op de site van Anderlecht.

"Hoe ik me voel in Londen? De eerste drie weken had ik het moeilijk. Londen is Brussel maal tien of maal vijftien: er is altijd wel iets te doen. Maar er heerst een andere mentaliteit dat in Brussel. De mensen zijn vriendelijk, maar veel minder hartelijk dan in België. 'Time is money' in Londen. Ooit kom ik terug naar Brussel. Bij Anderlecht is alles begonnen en bij Anderlecht zal ik mijn carrière ook beëindigen." (dea)

Lees hier het volledige interview

© ap.

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!