Laurent Ciman reist met Standard af naar Anderlecht.
© belga.
Nu de uitschakeling van de Rode Duivels voor het EK 2012 stilaan verteerd is, worden de blikken weer gericht op de Jupiler Pro League. Anderlecht ontvangt zondag (18u) op eigen veld Standard. De Rouches zijn volgens international Laurent Ciman geen favoriet. "Anderlecht zal druk voelen, wij niet. We voelen ons goed en kunnen hen het vuur aan de schenen leggen", meent de verdediger, die ook een waarschuwend vingertje opstak naar Milan Jovanovic.
Jovanovic staat zondag oog in oog met zijn gewezen ploegmakkers.
© belga.
Het seizoen van Ciman is er een met hoogtes en laagtes. Bij Standard zit hij vaak op de bank, terwijl hij bij de Rode Duivels door het uitvallen van Toby Alderweireld zowaar titularis is. "Ik heb bij de Belgen bewezen dat ik er nog steeds bijhoor, dat ik nog steeds aardig op een bal kan trappen. De twee interlands tegen Kazachstan en Duitsland hebben mij vertrouwen geschonken."
Oparé
Bij Standard stond Ciman dit seizoen nog maar vier keer in de basis. "De trainer (José Riga, nvdr.) kiest momenteel voor andere spelers. Gelukkig kan ik mij bij de Rode Duivels tonen. Ik hoop dat ik Riga op andere gedachten heb kunnen brengen. Dit weekend kom ik zeker aan de aftrap, want Kanu is geschorst. Ik zal centraal naast Felipe spelen, niet mijn voorkeurspositie, maar ik ben al blij dat ik terug in het elftal kom." Op rechts wordt Ciman immers gebarreerd door Daniel Oparé. "Ik blijf vechten om mijn stekje daar terug te veroveren."
"Dat Jovanovic maar oplet"
Zondag komt Ciman oog in oog te staan met twee gewezen Standard-helden: Dieumerci Mbokani en Milan Jovanovic. "Dieu ken ik eigenlijk niet zo goed, maar het is een goede jongen die geen "misère" zal zoeken. Milan is een ander geval. Ze hebben me verteld dat hij constant provoceert. Ik raad hem aan rustig te blijven. Doet hij dat niet dan zal ik hem laten zien wie Laurent Ciman is..." Jovanovic heeft laten weten niet te zullen juichen als hij zondag scoort. (dea)
© belga.


