Anderlecht mag stadion naar 30.000 zitplaatsen uitbreiden

bewaar artikel
Door: redactie
12/02/10 - 13u13

Anderlecht heeft een akkoord bereikt met de gemeente over de uitbreiding van het Constant Vanden Stockstadion. Dat maakten beide partijen bekend op een persconferentie in het gemeentehuis van Anderlecht. Het was al langer geweten dat paars-wit zijn stadion wilde verbouwen en uitbreiden van 26.000 naar 30.000 zitplaatsen. Er komt een bijkomende ring op het stadion en de werken zullen in de zomer van 2011 van start gaan. Twee jaar later moet de uitbreiding van het stadion rond zijn.
 
Nv
Gisteren raakte al bekend dat Anderlecht zichzelf van een vzw naar een nv heeft omgevormd om zo het nodige kapitaal voor de verbouwingen bijeen te krijgen. Er zal ook werk gemaakt worden van de uitbouw van een volwaardig jeugdcentrum in Neerpede.
 
Ambitieus
"Dit is een ambitieus project voor zowel de club als de gemeente", verduidelijkt burgemeester Gaëtan Van Goidsenhoven, die eraan toevoegde dat de gemeente geen financiële steun biedt voor de verbouwingen. "RSC Anderlecht moet zijn stadion immers aanpassen aan de eisen van het moderne voetbal. Met dit akkoord bevestigen we dat we samen nog een lange weg willen afleggen."
 
Parkeerproblemen
"Het is belangrijk dat de modernisering van het stadion zo weinig mogelijk hinder met zich meebrengt", stelt eerste schepen Fabrice Cumps. "De parkeerproblemen rond het stadion zullen zeker worden aangepakt." Daarnaast wordt de huidige sporthal Henri Simonet op de Theo Verbeecklaan afgebroken en zal de club een nagelnieuwe multifunctionele sporthal bouwen, die eigendom wordt van de gemeente en waar ook scholen in kunnen komen sporten. (belga/lpb)

Anderlecht-voorzitter Roger Vanden Stock, burgemeester Gaëtan Van Goidsenhoven en eerste schepen Fabrice Cumps.

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!