Moordenaars Hamas-functionaris zitten in VS en Israël

bewaar artikel
Door: redactie
1/03/10 - 11u11

De moordenaars van Hamas-functionaris Mahmoud al-Mabhuh en hun medeplichtigen zijn na hun misdaad naar de Verenigde Staten en Israël gereisd. Dat berichtte de in Dubai verschijnende krant Gulfnews onder aanhaling van de politie. De politie had eerder gezegd dat de samenzweerders het Golfemiraat met bestemming Europa en Azië hadden verlaten. Intussen staat nu evenwel vast dat ze van daaruit verder naar de Verenigde Staten en Israël zijn gereisd, aldus de politie.

Al-Mabhuh, die voor de Palestijnse Hamasbeweging wapens aankocht, werd op 19 januari in een luxehotel in Dubai vermoord. De politie gaat ervan uit dat aan het complot voor de moord op de Palestijn minstens 26 mensen betrokken waren, die in opdracht van de Israëlische geheime dienst Mossad handelden. De zaak heeft de betrekkingen tussen Israël en Europa belast omdat de meeste vermoedelijke daders voor hun reis naar Dubai paspoorten uit Europese landen hebben gebruikt.

Volgens de politie hebben de daders al-Mabhuh een spierontspannend middel toegediend en hem daarna verstikt. (dpa/afp/gb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!