Israël zal 692 nieuwe woningen bouwen in drie Joodse wijken van het bezette Oost-Jeruzalem, zo heeft het ministerie van Huisvesting vandaag bevestigd.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu kondigde in november een tien maanden durend gedeeltelijk bouwmoratorium af op de bezette Westelijke Jordaanoever, maar sloot Oost-Jeruzalem uit van de maatregel.
Hoofdstad
De Palestijnen willen dat Oost-Jeruzalem de hoofdstad wordt van hun toekomstige staat. Israël zegt echter dat West- en Oost-Jeruzalem samen de hoofdstad van Israël vormen en dat de stad niet opgedeeld zal worden.
De aangekondigde bouw van de woningen in Oost-Jeruzalem maakt deel uit van een nationaal plan voor de bouw van 6.500 woningen op 54 locaties in Israël.
Vakantie
Volgens de Israëlische nieuwswebsite Y-net zeggen hoge functionarissen dat de Israëlische regering de bouwwerken opzettelijk in de kerstvakantie aanbesteedt omdat de Amerikaanse en Europese regeringsambtenaren, die tegen de bouw van Israëlische woningen in Oost-Jeruzalem zijn, dan in vakantie zijn. (belga/vbd)
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


