Leidt spoor verdwenen Maddie McCann naar Australië?

bewaar artikel
Door: redactie
6/08/09 - 08u46
UPDATE
Robotfoto van de Australische vrouw.

Er is een nieuwe verdachte in de verdwijningszaak van de Britse peuter Madeleine McCann. Een 41-jarige getuige heeft Kate en Gerry, Maddie's ouders, nieuwe tips gegeven over een Australische vrouw, die iets met de verdwijning te maken zou hebben. De vrouw zou drie dagen na Maddie's verdwijning in in Praia da Luz een ontmoeting met een onbekende man hebben gehad in Barcelona. Maar ze vergiste zich van persoon en praatte haar mond voorbij. De politie gelooft dat zij wel eens belangrijke informatie zou kunnen hebben.

Foto's
Onderzoekers stellen dat deze nieuwe verdachte van 'potentieel belang' is voor het onderzoek. Vandaag doen ze een publieke oproep waarin ze om hulp vragen haar te vinden. Volgens de Australische media lijkt de dame in kwestie sprekend op Victoria Beckham. Ze heeft kort bruin haar, is slank, is ongeveer 1.55 meter lang en heeft een Australisch of Nieuw-Zeelands accent. Bovendien spreekt ze vloeiend Spaans. De verwachting is dat er foto's van de verdachte worden vrijgegeven. Daarnaast maken de onderzoekers bekend wat de link is tussen de vrouw en het onderzoek naar de verdwijning van Madeleine.

Getuigen
"De dame, volgens ons tussen de 30 en 35 jaar, was aan het wandelen nabij restaurant El Rey de la Gamba aan de Port Olimpic Marina maar leek bijzonder nerveus. De getuige, die met vrienden was, sprak haar aan maar na een korte conversatie begreep ze dat ze met de verkeerde persoon te maken had. Nadien stapte ze een bar binnen en had ze woorden met een andere man. De onbekende man wandelde nadien naar de haven. Waarom de getuige niet eerder met deze info kwam? Hij riep persoonlijke redenen in", vertelt Dave Edgar, één van de twee privédetectives die de familie heeft ingehuurd.

880.000 euro

Vorige week raakte bekend dat de Britse politie al bijna 750.000 pond (ongeveer 880.000 euro) gespendeerd heeft aan het speurwerk rond Madeleine McCann. Nadat de Portugese politie en het gerecht het onderzoek gesloten hadden, zetten Kate en Gerry McCann, de ouders van de kleuter, hun zoektocht voort met de hulp van privédetectives. Ze hebben een fonds voor haar opsporing opgezet waarin grote bijdragen werden gestort door zakenlieden en beroemdheden.

Praia da Luz
Madeleine McCann verdween op 3 mei 2007 uit haar vakantieappartement in de Portugese badplaats Praia da Luz, terwijl haar ouders aan het dineren waren met vrienden in een nabijgelegen restaurant. (mvl/dea)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!