Verdachte in zaak Maddie krijgt schadevergoeding van kranten
Robert Murat
De McCanns
Net zoals eerder de ouders van de in Portugal verdwenen Madeleine heeft nu een andere verdachte een hoge schadevergoeding bedongen. In totaal elf kranten moeten de 34-jarige Robert Murat samen ongeveer 550.000 pond (691.000 euro) betalen en bovendien publiekelijk hun verontschuldigingen aanbieden, berichtte de BBC vandaag.
TolkDe in Portugal wonende makelaar had de kranten verweten dat ze de indruk hadden gewekt dat hij daadwerkelijk wat met de verdwijning van de destijds drie jaar oude Madeleine te maken had. Murat woonde toen in een huis in de omgeving van de vakantiewoning, waaruit het meisje op 3 mei 2007 verdween. Hij had zich bij de ouders van Madeleine, Kate en Gerry McCann, aanvankelijk als tolk en helper ter beschikking gesteld, maar werd dan door de speurders officieel als verdachte bestempeld.
Later werden ook de McCanns tot 'arguidos' (verdachten) verklaard. Na de openbaarmaking van het eindverslag van de Portugese politie, die de zaak niet kon ophelderen, werd er intussen rekening mee gehouden dat deze verdenkingen van Murat en de McCanns officieel werden opgeheven.
LasterDe ouders van Madeleine hadden in maart met klachten wegens laster aanzienlijke schadeloosstellingen van de Britse kranten losgekregen. Ze moesten 550.000 pond betalen en zich op hun frontpagina's excuseren dat ze de McCanns ten onrechte als ouders hadden omschreven die aan de verdwijning van hun dochter schuldig zijn. Het geld werd volgens de ouders volledig aan het fond overgedragen dat werd opgericht om Maddie terug te vinden. (belga/sd)