"Nederlandse studente zag Maddie in Frans wegrestaurant"

De Franse politie heeft een onderzoek ingesteld naar de tip van een Nederlandse studente die zegt het vermiste Britse meisje Madeleine McCann te hebben gezien. Dat heeft een medewerker van de Franse politie bevestigd. De Nijmeegse studente Melissa Firing meent het Britse meisje afgelopen vrijdagavond te hebben gezien in een wegrestaurant in de buurt van Montpellier. In het zelfbedieningsrestaurant bij de A9 zag ze een man en een klein meisje dat op Madeleine leek. Daarop waarschuwde ze de politie. Toen deze aankwam, waren de man en het meisje al vertrokken.
BeveiligingscameraDe studente heeft geen omstanders gewaarschuwd noch gezien in welke auto de man is vertrokken. Hierdoor heeft de politie alleen het verhaal van Firing en de beelden van de beveiligingscamera. De lokale politie heeft de opnames naar Parijs gestuurd voor nader onderzoek. De politie neemt de tip van de Nijmeegse ernstig en zei dat de studente 'nogal geshockeerd' overkwam.
SignalementFiring deed haar verhaal in de woensdageditie van het dagblad De Gelderlander. Hoewel de studente op de website van de krant schrijft dat de politie vrijdag enkele wegen heeft afgezet, ontkende de Franse gendarmerie dat daarvan sprake was. Over het signalement van de man kon de gendarmerie geen mededelingen doen, behalve dat hij tussen de 30 en 40 jaar was en zwart haar had.
OudersMadeleine McCann verdween op 3 mei tijdens een vakantie in Zuid-Portugal vlak voor haar vierde verjaardag. De Brit Robert Murat (33), die in het Portugese vakantieoord woont, en de ouders van Madeleine zijn verdachten. Het onderzoek van de Portugese politie zou binnenkort ten einde lopen. (belga/lpb)