In Saoedi-Arabië wordt een universiteit opgericht voor vrouwen. Dat is een primeur voor het het conservatieve islamitische land.
Crisis
Hoewel de invloedrijke religieuze leiders tot voor kort tegen hervormingen in het onderwijs voor vrouwen waren, heeft de regering de hervormingen doorgedrukt om de wereldwijde financiële crisis het hoofd te bieden. Betere opleidingen zouden meer vrouwen aan het werk helpen.
Opleidingen
De universiteit biedt onder meer de studies geneeskunde, informatica, management en diverse talen aan. Op gewone universiteiten is het voor vrouwen lastig om deze studies te volgen, omdat vrouwen en mannen strikt van elkaar gescheiden moeten blijven. Er bestonden al wel privé-opleidingen en staatsscholen voor vrouwen, meldt de Telegraaf. (sam)


