De Nederlandse Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) heeft een eigen islamitische website gerund om radicale Nederlandse moslims te observeren.
Undercoveroperatie
De Telegraaf heeft inzage gehad in een deel van 5,2 gigabyte aan documenten over deze unieke undercoveroperatie, die zelfs niet werd doorzien door Amerikaanse inlichtingendiensten.
De 'lok-website', waarin de AIVD rechtstreeks meekeek met radicale moslims, werd echter in allerijl beëindigd door de Nederlandse geheime dienst, toen binnen het forum plannen rezen van moslimradicalen voor het hacken van belangrijke websites. "Niemand durfde verantwoordelijkheid te nemen als uitkwam dat deze jihad-hackers waren gefaciliteerd door de AIVD", aldus een bron.
Boodschappen meegelezen
De website was opgezet door een betaalde AIVD-agent, een consultant van buiten de dienst. Hij werd langdurig gestuurd door de inlichtingendienst om op internet door te dringen tot moslimradicalen.
Met de nep-jihadwebsite kon de AIVD de computeradressen achterhalen van forumleden en boodschappen meelezen. Ook waren er plannen om bestanden te besmetten met spionagesoftware. De AIVD weigert commentaar. (lb)


