"Schrappen energiekortingen is een ramp voor de bouw"

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
29/11/11 - 21u53

Voor verschillende energiebesparende maatregelen zoals de vervanging van stookketels en de plaatsing van dubbele beglazing of zonnepanelen wordt de belastingaftrek vanaf 1 januari 2012 afgeschaft. Dat leiden de sectorfederaties Confederatie Bouw en Bouwunie af uit de begrotingsopmaak van de federale onderhandelaars. De afschaffing wordt beschouwd als "een ramp" voor de sector.

De maatregel is het gevolg van de zogenaamde usurperende bevoegdheden. Dat zijn competenties die reeds overgeheveld waren, maar die nog federaal gefinancierd werden. De onderhandelaars hebben nu beslist om de belastingaftrek voor energiebesparende maatregelen te schrappen, waardoor de bal in het kamp van de gewesten komt te liggen.

Bruusk
"In het kader van die usurperende bevoegdheden zien we in de federale begroting van 2013 een post van 320 miljoen euro, een bedrag dat oploopt tot 600 miljoen tegen 2016", luidt het bij de Confederatie Bouw. "Hieruit blijkt dat de federale belastingvermindering (40 procent van de factuur) wordt afgebouwd voor de isolatie van daken en zelfs volledig afgeschaft voor alle andere energiebesparende investeringen".

De sector betreurt vooral het bruuske stopzetten van de maatregel. "Belastingjaar 2013 betekent inkomstenjaar 2012. Alle facturen voor energiebesparende maatregelen die binnen een viertal weken niet zijn betaald, kunnen dus niet meer in aanmerking komen voor de belastingaftrek", luidt het bij de Confederatie Bouw.

Vlaams geld?
De sector gaat naar eigen zeggen al een moeilijk jaar tegemoet door de bankencrisis, afschaffing groene lening en onzekere arbeidsmarkt. De sector hoopt dat de deelstaten tegemoet zouden komen. Maar dat wordt moeilijk, want de begroting voor 2012 is al gestemd. Vlaams minister-president Kris Peeters liet aan de VRT weten dat "het allesbehalve evident is dat Vlaanderen hier geld voor vrijmaakt", gezien de budgettaire krapte van het gewest. (belga/adb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!