© belga.
Voor de middag zal koning Albert II geen initiatief meer nemen om uit de politieke impasse te geraken. Dat is uit goede bron vernomen.
In de loop van de ochtend ontvangt de vorst enkele nieuwe ambassadeurs die hem hun geloofsbrieven zullen overhandigen. Op het politieke front blijft het zeker tot de middag windstil op het paleis. Of er in de loop van de namiddag een initiatief komt, is vooralsnog onduidelijk.
Na het ontslag van koninklijk bemiddelaar Johan Vande Lanotte vorige woensdag ging de vorst meteen van start met een nieuwe ronde van consultaties. Hij ontving de voorbije dagen de voorzitters van de zeven partijen die tot nu toe onderhandelden over een communautair akkoord en - voor het eerst sinds de verkiezingen van midden vorig jaar - ook de voorzitters van de liberale partijen Open Vld en MR. (belga/adb)


